دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۹ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۲:۵۳
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۵۷۰۳۹
گزارشگر : ۶۷
سال گذشته محقق شد

درآمد 180میلیونی طرح «خوشه تولید پوشاک» در فیروزه

(پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶) ۱۲:۵۳

امسال با افزایش تعداد قراردادهای طرح خوشه تولید پوشاک در شهرستان فیروزه دستمزد مددجویان شاغل در این طرح از 700 هزار تومان به 900 هزار تومان افزایش خواهد یافت.

مدیر کمیته امداد فیروزه گزارشی از آخرین وضعیت طرح خوشه تولید پوشاک در این شهرستان ارائه کرد. 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس درودی، مدیر کمیته امداد فیروزه گفت:  این نهاد در پنج ماهه ابتدای سال جاری، 34 طرح اشتغال زایی را با صرف اعتبار 443 میلیون تومان ایجاد کرده که طرح های ایجاد شامل دو طرح صنایع دستی، 13 طرح خدماتی، 16  طرح دامپروری و سه طرح کشاورزی است.

وی با اشاره به همکاری مناسب بانک ها در ارائه تسهیلات اشتغال زایی مددجویان بیان کرد: اعتبارات اشتغال برای امسال با افزایش 2.5 برابری از یک میلیارد و 870 میلیون تومان در سال گذشته به چهار میلیارد و 400 میلیون تومان رسیده است.

درودی با اعلام اینکه در سال گذشته بیش از 90 درصد مشاغل ایجاد شده در حوزه دامپروری بود افزود: در سال گذشته در شهرستان فیروزه با اعتبار دو میلیارد و 16 میلیون تومان، 161 طرح ایجاد شده که به ترتیب بیشترین مشاغل شامل 94 طرح دامپروری، 36 طرح خدماتی، 10 طرح کشاورزی و هفت طرح صنایع دستی بود.

وی اجرای طرح «خوشه تولیدی پوشاک» در شهرستان فیروزه را به عنوان یکی از طرح های شاخص اشتغال زایی نام برد و ادامه داد: این طرح فرآیند برش تا بازاریابی پوشام تولید شده را شامل می شود که هر کارگاه بخشی یا کل کار را متعهد می شود. هم اکنون در قالب این طرح 30 کارگاه با حضور 80 مددجوی بانو سرپرست خانوار و دختران بازمانده از ازدواج و تحصیل مشغول به کار است.

مدیر کمیته امداد فیروزه، با اعلام اینکه شاهد توسعه و رونق طرح «خوشه تولیدی پوشاک» هستیم به طوری که کارخانه ها و سازمان های داخل و خارج از استان برای تامین لباس های فرم مورد نیاز با این کارگاه ها قرارداد امضا کرده اند گفت: در سال گذشته  30 هزار دست لباس فرم با درآمد 180 میلیون تومان در این کارگاه ها تولید شد که درآمد هر مددجو با توجه به حجم دوخت، سرعت عمل و مهارت در کار به طور میانگین ماهیانه 700 هزار تومان بود.

وی از افزایش تعداد قرارداد های این کارگاه ها خبر داد و بیان کرد: با افزایش قرارداد ها تولید و کسب درآمد برای هر مددجو، در کارگاه ها ارتقاء می یابد به طوری که پیش بینی می شود رقم کسب درآمد هر مددجو ماهیانه به 900 هزار تومان برسد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱۴۷
(پنج شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶) ۱۲:۵۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید