اخبار

ازابتدای امسال تاکنون؛

ساخت 31 باب مسکن مددجویی در بجستان

ساخت 31 باب مسکن مددجویی در بجستان
کمیته امداد بجستان در هشت ماهه امسال برای 31 خانوار مددجوی شهری و روستایی تحت حمایت خود با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان مسکن ساخته است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد مرتضوی، سرپرست کمیته امداد بجستان گفت: خوشبختانه امسال نسبت به سال گذشته اعتبارات مناسبی در تمامی زمینه ها وجود داشت که توانستیم خدمات قابل توجهی را ارائه دهیم.
وی مسکن را در اولویت خدمات مهم این نهاد دانست و اعلام کرد: امسال 31 باب مسکن مددجویی در شهرها و روستاهای شهرستان بجستان مطابق با استانداردهای فنی ساختمان با تامین اعتبار یک میلیارد و 33 میلیون تومان در حال ساخت است که امیدواریم تا قبل از پایان سال تحویل شود.
مرتضوی اظهار کرد: این اداره ساخت 50 چشمه سرویس بهداشتی را برای مددجویان انجام داده است.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد در فراهم کردن زمینه ازدواج مددجویان و فرزندان آن‌ها با اهدای کمک‌هزینه ازدواج و یا جهیزیه فعالیت دارد افزود: این اداره برای راهی کردن 15 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد بجستان به خانه بخت 45 میلیون و 800 هزار تومان را به‌صورت بلاعوض اهدا و برای تکمیل جهیزیه این نوعروسان 900 میلیون تومان تسهیلات کارگشایی بلندمدت به آنان پرداخت کرده است.
سرپرست کمیته امداد بجستان اشتغال‌زایی را مأموریت دیگر کمیته امداد برای مددجویان و اقشار نیازمند عنوان کرد و افزود: در هشت‌ماهه امسال 30 فقره وام از منابع داخلی کمیته امداد به مبلغ 480 میلیون تومان و 90 فقره تسهیلات از منابع بانک‌ها به ارزش یک میلیارد و 680 میلیون تومان به مجریان طرح‌های اشتغال این نهاد پرداخت شد تا در سایه نظارت، حمایت و هدایت‌های این نهاد بتوانند برای امرارمعاش زندگی‌شان از آن بهره‌مند و به کسب درآمد پایدار برسند.
مرتضوی با اعلام اینکه اکنون 114 بیمار صعب‌العلاج، سرطانی، قلبی، بیماران خاص و زمین‌گیر تحت حمایت این اداره هستند افزود: هزینه نگهداری برخی از بیماران ماهانه 600 تا 800 هزار تومان برآورد می‌شود که کمک‌هزینه‌های کمیته امداد نسبت به هزینه‌ها و نگهداری آنان بسیار ناچیز است و کمک‌های نیکوکاران می‌تواند امر درمان خانواده‌ها را تسهیل کند و در بهبود بیماران تسریع شود.
وی با اعلام اینکه قیمت دارو و درمان در حال افزایش است اعلام کرد: از همه نیکوکاران، متمکنین و معتمدان خواستار کمک به بیماران نیازمند تحت حمایت کمیته امداد هستیم.
مرتضوی با اعلام اینکه شهرستان بجستان دارای دو شهر، دو بخش و 26 روستای دارای سکنه است افزود: اکنون دو هزار خانوار معیشت بگیر از تمام خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.
شایسته ذکر است: نیکوکاران برای کمک به مددجویان کمیته امداد بجستان علاوه بر مراجعه حضوری به این اداره می‌توانند شماره # 05120 * 8877 * را با استفاده از تلفن همراه خود شماره‌گیری کنند.

انتهای پیام

۱۲ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۷۰
کد خبر : ۱,۰۲۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید