اخبار

پرداخت تسهیلات اشتغال در ششتمد از مرز 1.7 میلیارد تومان عبور کرد

پرداخت تسهیلات اشتغال در ششتمد از مرز 1.7 میلیارد تومان عبور کرد
کمیته امداد ششتمد در این شهرستان به مددجویان متقاضی ایجاد شغل در 9 ماهه امسال بیش از یک میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات پرداخت کرده است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ابراهیم خطیب، رئیس کمیته امداد ششتمد گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه بیش از یک میلیارد و 729 میلیون تومان تسهیلات خودکفایی به 86 مجری طرح پرداخت‌شده است.
وی بیان کرد: اکنون 40 مجری طرح دیگر در بانک‌های عامل معرفی‌شده‌اند و در حال تشکیل پرونده و انجام مراحل تکمیلی هستند.
خطیب افزود: از 86 مجری طرح اشتغال که تسهیلات دریافت کرده‌اند 56 مورد آن مددجویان و فرزندان آن‌ها و 30 مورد دیگر نیز از اقشار نیازمند بودند.
وی با اشاره به اینکه مشاغل ایجادشده در بخش‌های دام‌پروری، کشاورزی و خدمات است اظهار کرد: کمیته امداد اعطای تسهیلات اشتغال را با توجه به گذراندن دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای و یا داشتن مدارک معتبر مهارتی پرداخت می‌کند
خطیب ضمن تشکر از همکاری بانک‌های ملت و ملی در اعطای تسهیلات بانکی به مجریان طرح‌های اشتغال کمیته امداد ششتمد افزود: یکی از مشکلات مددجویان کمیته امداد برای دریافت تسهیلات درخواست ضمانت‌های سنگین است که پیداکرده ضامن برای مددجویان خود مسئله‌ای است که جای تدبیر دارد.
وی تصریح کرد: 11 طرح اشتغال روستایی برای دریافت تسهیلات شغلی خود در بانک کشاورزی در انتظار هستند که امیدواریم این امر نیز به‌زودی انجام شود.
رئیس کمیته امداد ششتمد اظهار کرد: این اداره در سال گذشته 200 فقره تسهیلات اشتغال را با سه میلیارد و 750 میلیون تومان اعتبار از منابع بانک‌ها و کمیته امداد به مجریان طرح‌ها پرداخت کرده است.
خطیب اظهار کرد: در 9 ماهه امسال 40 مددجوی متقاضی ایجاد شغل از دوره‌های مهارت‌آموزی بهره‌مند شدند.
شایسته ذکر است: کمیته امداد ششتمد در ابتدای امسال هزار و 725 خانوار معیشت بگیر را تحت حمایت داشته که با توجه به شرایط سخت اقتصادی اکنون این تعداد به 2 هزار و 40 خانوار با سه هزار و 600 نفر افزایش‌یافته است.
انتهای پیام
۵ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵
تعداد بازدید : ۱۵۸
کد خبر : ۱,۱۶۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید