اخبار

نیکوکاری ولی عصر(عج) کاشمرانجام داد؛

جذب 1.170 میلیارد تومان مشارکت های مردمی در کاشمر

جذب 1.170 میلیارد تومان مشارکت های مردمی در کاشمر
رئیس هیت عامل مرکز نیکوکاری ولی عصر(عج) کاشمر گفت: نیکوکاران و خیران در 9 ماهه امسال یک میلیارد و 170 میلیون تومان به صورت نقدی، غیر نقدی و ارائه خدمت به این مرکزکمک کردند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی شبان، رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری ولی عصر(عج) کاشمر از رشد 40 درصدی مشارکت نیکوکاران در 9 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال 96 خبر داد و گفت: با مشارکت نیکوکاران در 9 ماهه امسال یک میلیارد و 170 میلیون تومان به مرکز نیکوکاری کمک و در امور محرومان هزینه شد این امر در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 830 میلیون تومان بود.
وی با اشاره به اینکه ما به تنهایی نمی توانیم کاری را در امور محرومان انجام دهیم افزود: بخشی از مشارکت های جذب شده در 9 ماهه امسال؛ در حوزه معیشت 430 میلیون تومان، جشن عاطفه ها 38 میلیون تومان، جشن نیکوکاری 54 میلیون تومان، کفاره سه میلیون تومان، اطعام حسینی 62  میلیون تومان، قربانی 17 میلیون تومان و اکرام ایتام 95 میلیون تومان هزینه شده است.
وی به انجام اقدامات زیربنایی مرکز نیکوکاری و شبکه سازی در سطح مناطق و محلات اشاره کرد و گفت: اکنون با شبکه سازی، 12 هزار نفر در بخش مرکزی با این مرکز همکاری دارند.
وی از جمله اهداف تشکیل مراکز نیکوکاری را ساماندهی حرکت های خودجوش مردمی با هدف خدمت رسانی هدفمند و موثر به نیازمندان دانست و افزود: تشکیل مجامع نیکوکاری ویژه بانوان، تشکیل کارگروه های مشورتی با خیران- رابطان- چهره های سرشناس و معتمدان تاثیرگذار در منطقه، برگزاری دوره های آموزشی و توانمندسازی و کارآفرینی خانواده های مددجو و نیازمند، انعقاد قرارداد همکاری با پزشکان شهرستان و برگزاری برنامه های فرهنگی و زیارتی فعالیت های این مرکز محسوب می شود.
وی با اعلام اینکه معتقدیم که مراکز نیکوکاری مراکز توزیع کالا نیستند افزود: از همه خیران با هر توان و تخصصی جهت ارائه خدمت رایگان و دارای تخفیف برای گره گشایی و رفع مشکل نیازمندان دعوت به همکاری می کنیم.
شبان با اعلام این مطلب که همه روستاها برای کمک به نیازمندان پای کار هستند یادآور شد: بدون همکاری معتمدین، دهیاران، بسیج و رابطان خدمات دهی به نیازمندان میسر نیست .

انتهای پیام

۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۰۷
تعداد بازدید : ۶۳
کد خبر : ۱,۲۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید