اخبار

فرماندار کاشمر؛

مراکز نیکوکاری محله رقیب موسسات خیریه نیستند

مراکز نیکوکاری محله رقیب موسسات خیریه نیستند
فرماندار کاشمر با اشاره به خدمات موثر مراکز نیکوکاری به محلات گفت: این مراکز باتوجه به فعالیت هایی که در حوزه نیکوکاری و به نفع نیازمندان انجام می دهند رقیب موسسات خیره و خیران و نیکوکاران نیستند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدعلی نبی پور، فرماندار کاشمر در همایش تجلیل از خیران و رابطان شبکه های نیکوکاری با اعلام اینکه مراکز نیکوکاری رقیب خیران و موسسات خیریه محسوب نمی شوند افزود: فعالیت این مراکز به رفع هرچه بیشتر مشکلات نیازمندان منجر می شود و همه باید تلاش کنند تا هدف شان کمک به محرومان باشد.
وی با اشاره به اینکه فلسفه ذاتی مراکز نیکوکاری برگرفته از انقلاب و بر مردم محوری استوار است افزود: بالندگی در کشور با حضور و مشارکت مردم انجام می شود و تجربه نشان داده هرجا که مردم نقش ایفا کرده اند مسائل به خوبی پیش رفته است. 
فرماندار کاشمر به شکل گیری رویکرد جدید در حوزه نیکوکاری و کمک به مستمندان در کمیته امداد در سال های اخیر اشاره کرد و گفت: ایجاد مراکز نیکوکاری در این جهت شکل گرفته که خوشبختانه در سالهای اخیر با قوت بیشتری پیگیری می شود.
نبی پور با اعلام اینکه اکنون در سطح کشور بیش از 1500 مرکز نیکوکاری وجود دارد و این رقم تا پایان سال به دوهزار مورد می رسد افزود: تا پایان امسال در شهرستان کاشمر تعداد مراکز نیکوکاری نیز به چهار مورد خواهدرسید.
فرماندار کاشمر با مطرح کردن این موضوع که به منظور فعالیت در مراکز نیکوکاری باید مراقب باشیم تا موضوعات حاشیه ای ایجاد نشود، ادامه داد: جلب اعتماد مردم و حفظ آن کار دشواری است که در این جهت باید ازا قداماتی که به این عوامل ضربه می زند دوری کرد و گزارش های مناسب از امور خیر از محل جذب مشارکت های مردمی را به اطلاع مردم رساند. 
وی با اعلام اینکه اساس فعالیت های کمیته امداد حمایت از نیازمندان و مددجویان است افزود: این نهاد در ابتدای تشکیل به دستگیری از نیازمندان مشغول بوده که باتوجه به شرایط زمان این رویکرد به توانمندسازی و خودکفا شدن افراد منجر شده است.
نبی پور ایجاد هم افزایی خوبی که در حوزه حمایت از نیازمندان در  بخش اشتغالزایی کشور شکل گرفته را مطرح کرد و افزود: دولت، دستگاه های خدماتی و موسسات خیریه همه برای کمک به کمیته امداد پای کار هستند تا چرخه توانمندی افراد با ارائه آموزش های لازم شغلی، اعطای تسهیلات با نرخ پایین و فراهم کردن زمینه فروش محصولات تولیدی ایجاد شود.
وی از همکاری همه دستگاه ها با کمیته امداد تقدیر و اظهار کرد: فعالیت های صورت گرفته در این مراکز در حوزه محرومان باید با اولویت صورت گیرد تا شاهد کاهش محرومیت و جمعیت مددجویی تحت حمایت باشیم.

انتهای پیام

۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۰۹
تعداد بازدید : ۱۲۳
کد خبر : ۱,۲۱۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید