اخبار

250 بانوی تحت حمایت کمیته امداد زاوه حافظ قرآن کریم

250 بانوی تحت حمایت کمیته امداد زاوه حافظ قرآن کریم
رئیس کمیته امداد زاوه گفت: 250 نفر از بانوان تحت حمایت این اداره از یک تا 15 جزء قرآن کریم را در مدت 5/2 سال حفظ کرده اند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی عبدی، رئیس کمیته امداد زاوه در همایش حافظان قرآن کریم با اعلام اینکه برگزاری دوره های آموزشی قرآنی به سبک مکتب خانه ای مورد استقبال مسئولان کشوری، استانی و محلی قرار گرفته افزود: با اجرای این طرح 286 نفر ازبانوان مددجو شامل زنان سرپرست خانوار، دختران فارغ التحصیل و بازمانده از درس و ازدواج در این طرح شرکت و به فراگیری قرآن در رشته های مختلف قرآنی باتوجه به استعداد خود پرداختند.
وی با اعلام اینکه 2 مددجوی تحت حمایت حافظ کل قرآن کریم هستند عنوان کرد: این اداره در شهرستان به منظور ترویج و نشر فرهنگ قرآنی به دلیل نبود کلاس های آموزشی به سبک سنتی و مکتب خانه ای عمل کرد و اکنون 250 نفر از شرکت کنندگان در این کلاسها حافظ یک تا 15 جز قرآن کریم هستند.
عبدی از شبکه سازی قرآنی ویژه مددجویان خبر داد و افزود: اولین مرحله اجرای این طرح با 10 مددجو و در سه روستای شهن آباد، شاهین و چخماق کلید خورد و اکنون این طرح به 286 نفر در 16 کلاس درس در 18 روستا افزایش پیدا کرده است.
وی با اشاره به اینکه مربی ارشد این طرح فارغ التحصیل علوم قرآنی و مددجوی تحت حمایت کمیته امداد زاوه است افزود: به منظور ترویج و نشر فرهنگ قرآنی علاوه بر این بانو، از بانوان قاری و تحصیل کرده در رشته های علوم قرآنی با همکاری اداره اوقاف و سازمان تبلیغات اسلامی استفاده شده است.
عبدی اظهار کرد: مدت برگزاری دوره آموزش قرآن کریم پنج ساله برنامه ریزی شده که اکنون 2/5 سال آن گذشته است.
رئیس کمیته امداد زاوه گفت: در برگزار همایش حافظان قرآن از 150 مددجو با همکاری ستاد نماز جمعه، شرکت سیمان زاوه، فرمانداری و بنیاد خیریه طاهر تقدیر شد.

انتهای پیام

۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۲۷
تعداد بازدید : ۱۶۷
کد خبر : ۱,۳۸۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید