اخبار

با حمایت نیکوکاران؛

هر فرزند یتیم ماهانه 500 هزار تومان دریافتی دارد

هر فرزند یتیم ماهانه 500 هزار تومان دریافتی دارد
رئیس کمیته امداد خلیل آباد گفت: با حمایت نیکوکاران و حامیان طرح اکرام ایتام هر فرزند یتیم ماهانه به صورت میانگین 500 هزار تومان دریافتی دارد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا حسین پور با اعلام اینکه اکنون سه هزار و 340 خانوار شامل 6 هزار و 210 نفر تحت حمایت خدمات آن اداره هستند افزود: ماهانه برای هزار و 780 خانوار با جمعیت سه هزار و 10 نفر مستمری واریز می شود و باقی مددجویان از یک یا چند خدمت بهره مند هستند.
وی با تأکید بر اینکه 108 یتیم و 156 فرزند محسنین تحت حمایت خدمات کمیته امداد خلیل آباد هستند که در حال حاضر 978 حامی از ایتام و 502 حامی از فرزندان مشمول طرح محسنین حمایت می کنند اعلام کرد: خوشبختانه همه ایتام و فرزندان محسنین دارای حامی هستند و به طور میانگین ماهانه هر فرزند یتیم 500 هزار تومان و هر فرزند محسنین 150 هزار تومان دریافت می کنند.
حسین پور با بیان اینکه رفع محرومیت زدایی، مسکن و اشتغال از دغدغه های کمیته امداد و ایجاد زمینه توانمندسازی مددجویان از فعالیت های این نهاد است، اظهار کرد: در شهرستان 24 خانوار مددجو شهری و روستایی فاقد مسکن مناسب بودند که از این تعداد برای پنج مددجوی شهری مسکن خریداری و برای 12 خانوار روستایی مقاوم سازی مسکن صورت گرفت.
وی با اعلام اینکه برای ساخت هر واحد مسکونی 45 میلیون تومان اعتبار نیاز است بیان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان حدود 400 مترمربع زمینی را به منظور کمک به خانه دار شدن هشت خانوار نیازمند به کمیته امداد اهدا کرده است که با مشارکت نیکوکاران فرایند ساخت این واحدهای مسکونی در قالب مجتمع شروع می شود.
رئیس کمیته امداد خلیل آباد با بیان اینکه 100درصد اعتبارات اشتغال آن اداره در سال 96 با بیش از 2 میلیارد و 600 میلیون تومان جذب شده عنوان کرد: 90 درصد اعتبارات اشتغال امسال با ارزش سه میلیارد و 600 میلیون جذب و به 190 مددجوی متقاضی ایجاد شغل ساکن در شهر و روستا، تسهیلات اعطا شده است.
وی اهدای 75 بخاری توسط یک نیکوکار به ارزش 30 میلیون تومان را در روستاهای کاهه، علی آباد، جعفر آباد و سنبل که به تازگی از نعمت گاز بهره مند شده اند، را یادآور شد.
 وی نیز به حمایت از 62 بیمار زمین گیر و صعب العلاج اشاره کرد و افزود: همه بیماران دارای یک حامی هستند که ماهانه 30تا 50 هزار تومان واریزی دارند  این در حالی است که هزنیه های این بیماران به صورت میانگین ماهانه 500 هزار تومان برآورد می شود و کمیته امداد نمی تواند پاسخگوی تمام نیازهای آنها باشد و در این بخش به مشارکت نیکوکاران نیازمند هستیم.
شایسته ذکر است: شهرستان خلیل آباد در جنوب غربی مرکز استان و در همسایگی شهرستان های کاشمر، بردسکن، بجستان و مه ولات قرار دارد.

انتهای پیام

 
۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۰۳
تعداد بازدید : ۷۵
کد خبر : ۱,۴۱۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید