اخبار

حذف فاصله طبقاتی، کمک به محرومان است

حذف فاصله طبقاتی، کمک به محرومان است
نماینده مردم شهرستان های سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی گفت: اقشار محروم و روستایی دچار مشکلات معیشتی و اقتصادی هستند که این فاصله طبقاتی باید حذف شود.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین مقصودی، نماینده مردم شهرستان های سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی در سومین روز از ایام الله دهه فجر، کارکنان این نهاد را خادم صاحبان اصلی انقلاب خواند و افزود: صاحبان اصلی انقلاب مستضعفان، محرومان و روستاییان هستند که همواره در برنامه های ملی پشتوانه انقلاب بوده و هستند.
وی با اشاره به اینکه حداقل 8 نماینده مجلس از خانواده های تحت حمایت کمیته امداد هستند بر اهمیت کار کارکنان این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: دعای مددجویان در مقاطع مختلف فریادرس زندگی شما خواهد بود چون  خدمات شما بی ریا و خالصانه است.
نماینده مردم شهرستان های سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی از ارائه خدمات اشتغال زایی کمیته امداد تشکر کرد و یادآور شد: از طریق نامه و مکاتبه پیگیر تحقق قول رییس جممهور در مورد تخصیص 100میلیارد تومان اعتباراشتغال زایی به کمیته امداد خراسان رضوی هستیم.
وی در بخش اعطای تسهیلات اشتغال زایی عنوان کرد: برای فراهم شدن شرایط مطلوب تر جهت ارائه خدمات بانکی پیگیر راه اندازی پست بانک در جغتای بوده ایم تا مددجویان جهت دریاقت تسهیلات بانکی به شهرستان های مجاور مراجعه نداشته باشند.
مقصودی در خصوص برنامه استارت آپ و تراوش ایده¬های خلاق که هفته گذشته در شهرستان جغتای برگزار شد برای حمایت از طرح ها و ایده های مددجویان جغتای قول تخصیص 700هزار تومان به چهار تیم و ارائه تسهیلات اشتغالزایی به آنان را داد. 
همچنین در این جلسه رئیس کمیته امداد جغتای از تلاش های نماینده شهرستان در جهت دفاع از بودجه کمیته امداد در مجلس شورای اسلامی سپاسگزاری کردو ادامه داد: این موضوع کمک قابل توجهی در ارائه تسهیلات کارگشایی و اشتغال از منابع بانکی شده است.
رضا مسکنی با اشاره به وضعیت اقتصادی و معیشتی موجود خواستار افزایش اعتبار وام های اشتغال شد تا با ارئه تسهیلات بیشتر به مددجویان شهرستان جغتای که در بن بست ارتباطی قرار دارد امکان اشتغال و درآمدزایی مطلوب تر فراهم شود. 
وی وضعیت مسکن مددجویان جغتای را نا مناسب و نیازمند بازسازی عنوان و تاکید کرد: بسیاری از مددجویان توان پرداخت اقساط وام مسکن را ندارند و نیازمند تسهیلات مناسب تری در این زمینه هستند.
مسکنی عدم وجود بیمه برای شهرهای زیر 20هزار نفر را یکی از زمینه های تشویق افراد برای مهاجرت معکوس خواند و خواستار درنظرگرفتن تهسیلاتی برای بیمه مددجویان شهرهای زیر20هزار نفر شد.
وی در ادامه به شرایط سختی کار کارکنان کمیته امداد و فرسودگی شغلی برخی از کارکنان، درخواست بررسی بازنشستگی پیش از موعد کارکنان امداد را کرد.

انتهای پیام

۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۰۵
تعداد بازدید : ۶۷
کد خبر : ۱,۴۴۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید