اخبار

گام های مددجویان باخرز به سوی خودکفایی و استقلال مالی

گام های مددجویان باخرز به سوی خودکفایی و استقلال مالی
رئیس کمیته امداد باخرز گفت: امسال دو میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان تحت حمایت این اداره پرداخت شد و برای خانواده ها اشتغال ایجاد کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا جانبی با عنوان پرداخت دو میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات اظهار کرد: این میزان تسهیلات در امر تولید و مشاغل کشاورزی، باغداری، دامپروری، صنایع دستی و خدماتی در جهت توانمندسازی خانواده های تحت حمایت این نهاد به مددجویان واجد شرایط پرداخت شده است.
وی افزود: 300 میلیون تومان از منابع داخلی کمیته امداد و دو میلیارد و 400 میلیون تومان از محل بانک های عامل در اختیار مددجویان قرار گرفت.
جانبی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا پایان دی ماه 134 طرح اشتغال زایی در بخش های مختلف برای مددجویان کمیته امداد اجرا شده است اعلام کرد: اشتغال مهمترین راه توانمندسازی مددجویان برای کاهش وابستگی آنان به مستمری این نهاد است.
وی از برگزاری هشت دوره آموزش فنی و حرفه ای و بهره مندی 250 نفر از این آموزش ها در امسال خبر داد وگفت: برگزاری دوره های آموزشی فنی و حرفه ای و مشاوره شغلی از دیگر برنامه های این نهاد حمایتی در جهت ایجاد اشتغال پایدار برای اقشار آسیب پذیر در این شهرستان است. 
جانبی تعهد اشتغال این نهاد در این شهرستان در سال جاری را 190 طرح با پنج میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار خواند و افزود: سه میلیارد تومان اعتبار مربوط به تسهیلات روستایی و عشایری است که برای تخصیص این امر نیاز به مشارکت بانک ها و به ویژه بانک کشاورزی داریم.
رئیس کمیته امداد باخرز بیان کرد: 267 میلیون و 500 هزار تومان کمک های بلاعوض به صورت موردی  در بخش های درمان، معیشت، تامین لوازم زندگی، و تحصیل به 738 مددجو پرداخت شد.
وی یادآور شد: هم اکنون بیش از دوهزار و 735 خانوار با جمعیت بیش از پنج هزار و 320 نفر تحت حمایت کمیته امداد باخرز هستند.
شایسته ذکر است: شهرستان 58 هزار نفری باخرز در 220 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

انتهای پیام

۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۵۸
کد خبر : ۱,۴۶۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید