اخبار

2884 طرح اشتغال در کمیته امداد کاشمر فعال است

2884 طرح اشتغال در کمیته امداد کاشمر فعال است
رئیس کمیته امداد کاشمر از فعال بودن دو هزار و 884 طرح اشتغال مددجویان آن شهرستان خبر داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید سعید عبدالله زاده در مراسم افتتاح و بهره برداری از کارگاه سوهان‌پزی در کاشمر با حضور فرماندار و جمعی از مسؤولان محلی با اعلام اینکه در سال جاری تاکنون شش میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت‌شده است، افزود: اکنون 2 هزار و 884 طرح در حوزه خدمات، کشاورزی و صنعت در سطح شهرستان کاشمر فعال است.
وی بابیان اینکه در ایام الله دهه فجرامسال  21 برنامه در قالب پروژه های مسکونی، اشتغال زایی و برنامه های فرهنگی برگزار می شود افزود: در ابتدای تاسیس کمیته امداد، کارکرد این نهاد بر رفع فقر و محرومیت زدایی بود که در سال های اخیر رویکرد کاری به توانمندسازی تغییر پیدا کرده است.
عبدالله زاده با اشاره به اینکه کمیته امداد به دنبال انجام ماموریت های اجتماعی خود است اظهار کرد: خوشبختانه بسیاری از نهادها و دستگاه ها از ازائه خدمات کمیته امداد به نیازمندان الگوبرداری کرده اند واین نشان دهنده عملکرد تخصصی واصولی این نهاد است.
رئیس کمیته امداد کاشمر با اشاره به طرح اشتغال مورد افتتاح در ایام دهه فجر وبا بیان اینکه کارگاه سوهان‌پزی توسط یکی از مددجویان با دریافت پنج میلیون و 500 هزار تومان تسهیلات راه‌اندازی شده است گفت: اکنون 15 نفر از سرپرستان خانوارهای تحت حمایت این اداره به‌صورت مستقیم در این واحد مشغول به فعالیت هستند.
عبدالله زاده در ادامه از افتتاح طرح پرورش مرغ تخم گذار در بخش کوهسرخ خبر داد و افزود: در واقع این پروژه 10 هزار واحدی، بین 230 خانواده شناسایی شده روستایی اجرا می شود و هر خانواده در مرغداری کوچک 100 تا 150 مرغ را نگهداری و تولید می کنند و با این مجموعه، شبکه سازی خرید، فروش و پرورش مرغ صورت می گیرد که از صرفه اقتصادی خوبی نیز برخوردار است.
وی یکی از برنامه ریزی های کمیته امداد را توجه به مسکن نیازمندان دانست و افزود: امسال 110 پرونده ویژه مقاوم سازی مسکن روستایی تشکیل شده که تاکنون 43 مورد آن به مرحله افتتاح رسیده و یا در دست اقدام است و امیدواریم این رقم تا پایان سال افزایش یابد.
وی با اعلام اینکه برای هر متر مربع ساخت مسکن 700 هزار تومان اعتبار هزینه شده است اعلام کرد: همزمان با دهه فجر  10 واحد روستایی با مساحت هر خانه 65 متر مربع به افتتاح می رسد.
شایسته ذکر است: در این مراسم فرماندار کاشمرکه در مراسم افتتاح طرح اشتغال سوهان پزی مددجوی کمیته امداد کاشمر حضور داشت با تمجید از اقدام این بانوی کارآفرین، در مورد تأمین سرمایه در گردش و رفع مشکلات این واحد تولیدی قول مساعد داد. 

انتهای پیام

۱۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۵:۴۹
تعداد بازدید : ۸۸
کد خبر : ۱,۴۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید