اخبار

از سال۹۶ تاکنون؛

۷۰۰ مددجوی قوچانی شاغل شدند

۷۰۰ مددجوی قوچانی شاغل شدند
رئیس کمیته امداد قوچان گفت: این اداره از سال گذشته تاکنون به ۷۹۰ مجری تحت حمایت کمیته امداد تسهیلات اشتغال زایی پرداخت و برای آنها شغل ایجاد کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسن دهقانی با اشاره به رویکرد توانمندسازی و در راس قرار داشتن اشتغال زایی افزود: از سال ۹۶ تاکنون برای اعطای ۷۰۰ فقره تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت در شهرستان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از منابع داخلی کمیته امداد و بانکها پرداخت شد.
وی با عنوان اینکه اعطای تسهیلات اشتغال در گروی دارا بودن مدرک شغلی و یا گذراندن دوره های آموزش فنی و حرفه ای است، ادامه داد: در این مدت بیش از هزار و ۴۰۰ مورد آموزش های فنی و حرفه ای در قالب های بلند مدت و کوتاه مدت در ۸۴ هزار نفر ساعت برگزار شده است.
دهقانی با اعلام اینکه این اداره با مراکز و نهادهای مختلفی برای اشتغال زایی مددجویان قرارداد دارد، اظهار کرد: همچنین برای ۴۶ مددجوی متقاضی شغل، کاریابی شد که این امر نیز بخشی از خدمات کمیته امداد در حوزه اشتغال زایی محسوب می شود.
رئیس کمیته امداد قوچان از احیای سنت قالی بافی توسط کمیته امداد با هنرمندی دستان توانا و هنرمند مددجویان خبر داد و بیان کرد: اکنون ۷۳ کارگاه قالی بافی در سطح شهرستان فعال است که بیش از ۳۰۰ مترمربع فرش بافته شده و توسط کمیته امداد بازاریابی شده و به فروش رسیده است.
دهقانی اعلام کرد: بیشترین مشاغل ایجاد شده در قوچان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد دامپروری و کشاورزی  است.
وی با اشاره به اینکه ۱۵ درصد از جمعیت خانواری و ۱۰ درصد از نفرات شهرستان از کمیته امداد قوچان خدمات دریافت می کنند یادآور شد: اکنون هشت هزار و ۳۳۶ خانوار با ۱۵ هزار و ۸۳۸ نفر تحت حمایت این اداره هستند.

انتهای پیام

 
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۰۱
تعداد بازدید : ۵۸
کد خبر : ۱,۴۸۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید