اخبار

با اشتغال وتوانمندسازی؛

استقلال مالی 131 خانواده جغتای رقم خورد

استقلال مالی 131 خانواده جغتای رقم خورد
رئیس کمیته امداد جغتای گفت: 131 خانواده مددجوی تحت حمایت این اداره با دریافت تسهیلات بانکی، برای خود اشتغال ایجاد کرده و به استقلال مالی رسیدند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا مسکنی در جمع مردم در یکی از مساجد شهرستان با عنوان اینکه یکی از رویکردهای توانمندسازی در گروی ایجاد شغل است، افزود: 131 مورد اشتغال ایجاد شده با  دو میلیارد و 710 میلیون تومان اعتبار از منابع داخلی کمیته امداد و بانک ها صورت گرفته است.
وی بیان کرد: با مشارکت و همراهی مناسب بانکهای عامل شاهد جذب 94 درصدی اعتبارات اشتغال  بودیم که امید است این رقم تا پایان سال کامل شود.
 مسکنی بخش دیگر فعالیت حوزه اشتغال زایی را کاریابی دانست و عنوان کرد: امسال توسط مراکز طرف قرارداد برای 24 مددجو کاریابی صورت گرفت و آنها نیز شاغل شدند.
رئیس کمیته امداد جغتای ادامه داد: به منظور تشویق مجریان و پایداری طر ح های اشتغال155 ، نفراز مجریان طرحهای اشتغال و 12 بانوی سرپرست خانوار شهری، تحت حمایت بیمه تامین اجتماعی دارای بازنشستگی قرار دارند.
وی اعلام کرد: از 10 سال گذشته تاکنون دو هزار و 625  مورد شغل برای مددجویان این شهرستان ایجاد شده است که هزار و 613 مورد آن از نظارت خارج شده و اکنون 976 طرح اشتغال فعال در شهرستان وجود دارد .
مسکنی یادآور شد: برگزاری دوره های مهارت آموزی ، پایدار سازی مشاغل، تجلیل از کار آفرینان  برتر، اعطای تسهیلات کارفرمایی به دو نفر به ارزش 200 میلیون تومان و انعقاد تفاهم نامه با سپاه از جمله خدمات دیگر حوزه اشتغال به مددجویان است.

انتهای پیام

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۲۰
تعداد بازدید : ۸۱
کد خبر : ۱,۴۹۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید