اخبار

در 10 ماهه امسال؛

بافت 862 مترمربع فرش با دستان توانمند مددجویان کمیته امداد

بافت 862 مترمربع فرش با دستان توانمند مددجویان کمیته امداد
رئیس کمیته امداد بجستان گفت: بافندگان مجری طرح اشتغال کمیته امداد بجستان 862 مترمربع فرش را در 10 ماهه امسال بافته و به بازار عرضه کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدمرتضوی با بیان اینکه این اداره برای چهارمین سال متوالی رتبه اول در متراژ و کسب درآمد مجریان قالی باف را کسب کرده است افزود: 862 مترمربع قالی با دستان توانمند 365 بافنده مجری طرح اشتغال این اداره بافته و به بازار عرضه شده است .

وی به راه اندازی دهکده فرش در روستای مرندیز اشاره کرد و ادامه داد: در 10 ماهه امسال بافندگان 62 تخته قالی را بافته و به اقتصاد خانواده خود کمک کرده اند.

رئیس کمیته امداد بجستان با اعلام اینکه میانگین هر مترمربع قالی بافته شده بیش از یک میلیون و 300 هزار تومان به فروش رسیده است ، اعلام کرد: برای 862 مترمربع فرش تولید شده توسط مجریان بافنده یک میلیارد و 200 میلیون تومان درآمد کسب و به حساب آنها واریز شده است.
مرتضوی یادآور شد: کمیته امداد به مجریان متقاضی بافت قالی علاوه بر ارائه آموزش، در بخش اعطای تسهیلات و نظارت بر روند اجرای طرح آنها خدمات می دهد.
رئیس کمیته امداد بجستان اظهار کرد: این اداره در 10 ماهه امسال 501 طرح اشتغال را به ارزش سه میلیارد تومان راه اندازی کرده است.
وی از برگزاری دوره های آموزشی رایگان برای مددجویان تحت حمایت خبر داد و خاطرنشان کرد: 244 مجری متقاضی ایجاد شغل از آموزش های کمیته امداد بهره مند شده اند که به منظور برگزاری این دوره ها کمیته امداد حدود 14 میلیون تومان اعتبار را هزینه کرده است.
شایسته ذکر است: شهرستان بجستان در جنوبی ترین قسمت استان و هم مرز با استان خراسان جنوبی است.

انتهای پیام

۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۰۵
تعداد بازدید : ۴۶
کد خبر : ۱,۵۰۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید