اخبار

رویکرد های جدید مراکز نیکوکاری در امور توانمندسازی و معیشتی خانواده ها

رویکرد های جدید مراکز نیکوکاری در امور توانمندسازی و معیشتی خانواده ها
رئیس هیئت عامل مرکز نیکوکاری ولی عصر(عج) کاشمر گفت: رویکرد جدید فعالیت مراکز نیکوکاری در کنار رسیدگی امور معیشتی خانواده ها، فراهم کردن برنامه های توانمندسازی است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی شبان با تاکید بر تغییر رویکرد فعالیت های مراکز نیکوکاری افزود: توانمندسازی به عنوان رویکرد جدید در این مراکز فرصت خوبی را برای استقلال خانواده از وابستگی اقتصادی ایجاد می کند.
وی به ایجاد 11 واحد نیکوکاری تحت نظارت مرکز نیکوکاری ولی عصر(عج) اشاره کرد و افزود: به منظور ساماندهی واحدهای نیکوکاری ایجاد شده در روستاها نمایندگانی از بخش های مختلف فعالیت دارند تا خدمات به صورت بهتر و موثرتر ارائه شود.
شبان با اشاره به اینکه در واحدهای نیکوکاری و مرکز نیکوکاری به دنبال خدمت کردن به نیازمندان هستیم افزود: کسب تقرب الهی، الگو برداری از سیره ائمه اطهار(ع)، برطرف کردن نیازمندی روستا، همبستگی، وحدت و تعامل اجتماعی بعلاوه رویکردهای جدید توانمندسازی خانواده ها از دلایل ایجاد واحدهای نیکوکاری در روستا و مرکز نیکوکاری در شهر است.
همچنین در این مراسم سعید چیتی بخشدار بخش مرکزی کاشمر با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود در جامعه گفت: باید زمینه هایی برای کاهش دردهای اقتصادی فراهم کرد که گره گشایی در هر ابعادی وظیفه ای همگانی است .
وی با اعلام اینکه در شرایط کنونی نباید به دنبال مقصر بود افزود: سوء مدیریت ها موجب فشار اقتصادی شده که این امر در روستاها بیشتر خود را نشان داده است.
چیتی اعلام کرد: احراز نیازمندی و تحقیقات از اقشار فقیر با حفظ کامل آبرومندی، با کرامت و عزت آنها انجام شود و از فاش کردن اطلاعات آنها باید خودداری کرد.   
شایسته ذکر است: شهرستان کاشمر با وجود سه امام زاده واجب التعظیم از برادران امام رضا(ع) پس از مشهد مقدس به عنوان دومین شهر زیارتی استان قرار دارد.

انتهای پیام

۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۵۷
کد خبر : ۱,۵۶۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید