اخبار

کارکردهای امروز کمیته امداد متناسب با فقر ومحرومیت جامعه

کارکردهای امروز کمیته امداد متناسب با فقر ومحرومیت جامعه
رئیس کمیته امداد کاشمر گفت: امروزه کارکرد و ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد به عنوان نهاد انقلابی متناسب با فقر و نیازمندی است به طوریکه توانمندسازی جایگزین امور معیشتی شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید سعید عبدالله زاده در پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان گفت: این نهاد انقلابی با هدف رفع فقر و محرومیت زدایی در ابعاد مالی، معنوی و فرهنگی تاسیس شد که خوشبختانه امروز شاهد کارکرد ماندگار و اثربخشی آن باتوجه به پیچیدگی فقر و نیازها هستیم.

وی با عنوان اینکه ۱۰ هزار و ۳۱۸ خانوار مشتمل بر ۱۹ هزار و ۷۱۹ نفر از کمیته امداد کاشمر خدمات دریافت می کنند اظهار کرد: هفت هزار و ۷۲۵ خانوار با ۱۳ هزار مددجو از تمام خدمات و مستمری این نهاد بهر مند هستند که از این جمعیت ۳۸ درصد ساکن شهر و ۶۲ درصد ساکن روستاها هستند .

عبدالله زاده به جمعیت ۵۵ درصدی زنان سرپرست خانوار با جمعیت چهار هزار و ۸۰۸ نفر اشاره کرد و افزود: ۸۴ درصد از خانوارهای تمام خدمتی تحت حمایت کمیته امداد کاشمر خانوارهای یک و دو نفره، ۱۰ درصد خانوارهای سه نفره، چهار درصد خانوارهای چهار نفره و دو درصد خانوارهای پنج نفره و بیشتر را تشکیل می دهند.

وی بیشترین دلایل پذیرش مددجو را شامل فوت سرپرست مرد، ازکارافتادگی سرپرست و بیماری سرپرست مرد عنوان کرد.

رئیس کمیته امداد کاشمر ایجاد مراکز نیکوکاری در کاشمر را بازوی کمکی کمیته امداد دانست وافزود: این مراکز بدون واسطه بین خیران و نیازمندان ارتباط ایجاد می کند و خدمات و کمک ها را با حفظ تکریم و عزت شان به خانواده ارائه می دهد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد به عنوان یکی از دستگاه های برتر در بخش اشتغال محسوب می شود بیان کرد: اکنون هزار و ۶۲۹ طرح فعال اشتغال در بخش های مختلف در کاشمر توسط این اداره ایجاد شده است.

عبدالله زاده با اعلام اینکه کمیته امداد بحث تحصیل و حمایت از مددجویان تا مقاطع بالای درسی با پرداخت کمک هزینه تحصیلی، اعزام به اردوهای مختلف و اجرای برنامه های فرهنگی تربیتی را مدنظر دارد اظهار کرد: امسال این اداره علاوه بر برگزاری ۱۲ دوره اردویی، به ۶۴۲ مددجو آموزش های متناسب را ارائه کرده است.

عبدالله زاده ارائه بیش از ۲۰ نوع خدمت در بخش های حمایتی و توانمندسازی را عنوان کرد و افزود: این نهاد با پشتوانه مردمی و با تاکید بر اساسنامه آن با کمکهای مردمی به کمک نیازمندان می رود زیرا اعتبارات دولتی پاسخگوی نیاز نیازمندان نیست.

وی به جنگ اقتصادی دشمن و هدف گیری قشر ضعیف اشاره کرد و گفت: مردم به عنوان سرمایه اجتماعی نظام و کشور با همت همه جانبه در جهت تاکیدات رهبری مبنی بر کمک به اقشار ضعیف حرکت کردند.

وی با اشاره به برگزاری جشن نیکوکاری امسال با شعار《عیدی برای همه》اعلام کرد: نیکوکاران در وضعیت اقتصادی کنونی با کمک با نیازمندان شادی لبخند را فراهم کنند.

وی از مردم نیکوکار به پاس اعتمادشان به کمیته امداد تشکر کرد یادآور شد: وجوه مشارکت های مردمی مطابق با نیت نیکوکاران و در همان محل هزینه می شود و از شهری به شهر دیگر قابل انتقال نیست و همچینن ریالی از این بودجه ها در سرفصل های اداری هزینه نمی شود.

همچنین، حجت الاسلام سیدکاظم طباطبایی، خطیب جمعه کاشمر بخشی از خدمات کمیته امداد را مطرح کرد و گفت: امیدوارم مردم و نیکوکاران با کمک کردن باری دیگر حرکتی انقلابی را برای همنوعان نیازمند خود رقم بزنند.

شایسته ذکر است: جشن نیکوکاری امسال ۱۵ تا ۱۷ اسفندماه در سراسر کشور بصورت متمرکز برگزار می شود.

انتهای پیام

۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۵۷
تعداد بازدید : ۶۱
کد خبر : ۱,۵۶۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید