اخبار

کمک نیکوکاران به کمیته امداد کلات از یک میلیارد تومان گذشت

کمک نیکوکاران به کمیته امداد کلات از یک میلیارد تومان گذشت
رئیس کمیته امداد کلات گفت: نیکوکاران در قالب طرح های مختلف به این اداره حدود یک میلیاردو ۲۳۰ میلیون تومان کمک کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامحسین الیاسیان در پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان گفت: علی رغم تمام تلاش های دشمن برای ایجاد بی اعتمادی علیه کمیته امداد، نیکوکاران در تمام بخش های مشارکتی حدود یک میلیاردو ۲۳۰ میلیون تومان کمک کردند که هزینه کرد آن طبق نیت خیران انجام شد.

وی به نصب و توزیع چهار هزار و ۴۷۱ صندوق صدقه در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: در ۱۱ ماهه امسال ۷۶ میلیون تومان وجوه صدقات جمع آوری و در امور نیازمندان هزینه شد.

الیاسیان به حمایت نیکوکاران از طرح اکرام ایتام و محسنین اشاره کرد و ادامه داد: نیکوکاران امسال بیش از 590 میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی کمک کردند.

وی اشتغالزایی را خدمتی در جهت توانمندسازی و کاهش نرخ بیکاری دانست و افزود: امسال برای ۱۶۱ مورد شغل و ارائه خدمات آموزشی به مددجویان بیش از ۳۸ میلیارد تومان تسهیلات از منابع داخلی کمیته امداد و بانکها پرداخت و هزینه شده است.

الیاسیان به تخصیص پنج میلیارد تومان اعتبار به منظور محرومیت زدایی مناطق محروم اشاره کرد و گفت: با این اعتبار اشتغالزایی برای مددجویان و بسیجیان نیازمند ایجاد و تعدادی گوسفند نژاد اصلاح و چندقلوزا ارائه شد که این امر به میزان درآمد مددجویان، تولید گوشت و محصولات لبنی کمک می کند.

رئیس کمیته امداد کلات تعداد دانش آموزان تحت حمایت را ۲۴۲ نفر و دانشجویان و طلاب را ۵۷ نفر دانست و یادآور شد: برای این امور کمیته امداد کلات ۷۸ میلیون تومان هزینه کرده است.

وی ادامه داد: امسال به هزار و ۵۶۰ مددجو در گروه های مختلف مشاوره و آموزشهای فردی و گروهی ارائه شده است.

الیاسیان از همراهی مردم و نیکوکاران تشکر کرد و ادامه داد: اکنون کمیته امداد کلات به دو هزار و ۴۰۵ خانوار با جمعیت چهار هزار و ۲۴۰ نفر خدمات ارائه می دهد.

شایسته ذکر است: جشن نیکوکاری امسال ۱۵ تا 21 اسفندماه در سراسر استان بصورت متمرکز برگزار می شود.

انتهای پیام

۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۲۶
تعداد بازدید : ۶۱
کد خبر : ۱,۵۶۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید