اخبار

رئیس کمیته امداد قوچان؛

ایجاد ۹۰۰ طرح اشتغال با ۱۱ میلیارد تومان اعتبار در دوسال اخیر

ایجاد ۹۰۰ طرح اشتغال با ۱۱ میلیارد تومان اعتبار در دوسال اخیر
رئیس کمیته امداد قوچان گفت: این اداره در دو سال اخیر ۹۰۰ طرح اشتغال را با ۱۱ میلیارد تومان اعتبار ایجاد کرده است تا شاهد توانمند شدن هرچه بیشتر مددجویان تحت حمایت باشد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسن دهقانی در پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان با اشاره به اینکه ۱۵ درصد از جمعیت قوچان از خدمات این اداره بهره مند هستند افزود: اکنون هشت هزار و ۷۰۰ خانوار با جمعیت ۹ هزار نفر از خدمات کمیته امداد استفاده می کنند.

وی بر توصیه های رهبری در بخش اقتصاد مقاومتی و تولید کالای ایرانی تاکید کرد و این نهاد را به عنوان بازوی کمکی و قوی دولت دانست و بیان کرد: تاکنون ۶ هزار خانوار از تسهیلات اشتغال کمیته امداد بهره مند شدند و همچنین اینکه در پنج سال اخیر دو هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال ایجاد شده است.

دهقانی با اعلام اینکه امسال برای اشتغال زایی۶ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد افزود: در دو سال اخیر ۹۰۰ طرح با ۱۱ میلیارد تومان اعتبار ایجاد و زمینه توانمند شدن مددجویان متقاضی کار فراهم شد.

وی به امور فرهنگی اشاره کرد و ادامه داد: کمیته امداد اکنون به دو هزار دانش آموز و ۱۵۰ دانشجو خدمات می دهد که ۱۲ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و چهار نفر در مقطع دکتری مشغول تحصیل هستند.

رئیس کمیته امداد قوچان پرداختن به امور قرآنی در برنامه های فرهنگی کمیته امداد را مطرح کرد و افزود: اکنون ۵۰۰ قرآن آموز تحت پوشش کمیته امداد قوچان است که در بین این افراد ۲۵ حافظ چند جزء و سه حافظ کل قرآن وجود دارد که باعث افتخار ما وجامعه است.

وی بیان کرد: سه هزار مددجوی شهری از خدمات درمانی و بهداشتی کمیته امداد به صورت رایگان و یا پرداخت ناچیزی فرانشیز بهره مند هستند.

دهقانی به نوسانات اقتصادی امسال اشاره کرد و افزود: در بهمن ماه امسال هزار خانوار به دلیل مشکلات مالی به صورت زمان دار وارد چرخه حمایتی کمیته امداد شدند که فرا خور نیازشان خدمات می گیرند.

وی ضمن تشکر از همراهی نیکوکاران با کمیته امداد اعلام کرد: ۵۰۰ فرزند یتیم از حمایت هزار حامی بهره مند که خوشبختانه ۷۰ درصد حامیان شرکت کننده در این طرح بومی هستند.

دهقانی بیان کرد: در هفته احسان و نیکوکاری، علاوه بر جشن نیکوکاری طرح ۲۰۲۰ با هدف صدقه برای سلامتی زائر اجرا می شود.

شایسته ذکر است: جشن نیکوکاری امسال ۱۵ تا 21 اسفندماه در سراسر استان بصورت متمرکز برگزار می شود.

انتهای پیام

۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۷:۲۶
تعداد بازدید : ۴۲
کد خبر : ۱,۵۶۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید