اخبار

رشد 58 درصدی صدقات در تایباد

رشد 58 درصدی صدقات در تایباد
رشد 58 درصدی صدقات در تایباد رئیس کمیته امداد تایباد گفت: بااعتماد و همت خیرین و نیکوکاران جمع آوری صدقات این نهاد نسبت به 11 ماهه سال گذشته بیش از 58 درصد رشد داشته است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا التفاتی در جمع خبرنگاران با تبریک 14 اسفند سالروز تاسیس این نهاد به فرمان امام راحل(ره) با تقدیر از همت مردم شیعه و سنی تایباد در کمک به فقرا و مستمندان تحت حمایت این نهاد، عنوان کرد: اکنون چهار هزار و 464 مورد صندوق صدقات کوچک و بزرگ در این شهرستان فعال است که در 11 ماهه امسال 218 میلیون تومان صدقات مردم جمع‌آ‌وری و در زمینه‌های جهیزیه، درمان، عمران، ساختمان و تحصیل مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه جمعیت تایباد برابر آمارهای موجود بیش از 30 هزار خانوار است میزان نفوذ صندوق های صدقه در بین خانواده‌های این شهرستان 15 درصد بوده و از خیرین و متمکنین تایبادی دعوت می‌شود تا در این جهت همکاری بیشتری را داشته باشند.
رئیس کمیته امداد تایباد با اشاره به اینکه توانمندسازی اقتصادی مددجویان تحت حمایت و فرزندان آنان یکی از سیاست‌های مهم این نهاد است، ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون، 175 فقره وام اشتغال از محل تبصره 16 بانکها، صندوق اشتغال نیازمندان و اعتبارات صندوق توسعه ملی (سامانه کارا) با اعتباری بیش از سه  میلیارد و 560 میلیون تومان در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، کشت گیاهان دارویی و گلخانه‌ای و صنایع‌دستی به مجریان طرح اشتغال پرداخت شده است.
التفاتی یکی از دستاوردهای مهم این نهاد را موفقیت در طرح‌های اشتغال و نظارت‌های مستمر، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در قبل و همزمان با اجرای طرح‌های اشتغال برشمرد و گفت: اکنون، هزار و 686 طرح اشتغال در تایباد فعال هستند که این تعداد، 93 طرح دام سنگین و 786 طرح دام سبک را شامل می‌شود.
رئیس کمیته امداد تایباد با اشاره به اینکه طرح‌های اشتغال سهم عمده‌ای را در تولید درآمد برای مجریان طرح‌های اشتغال و خانواده‌های زیرپوشش این نهاد دارد، متذکر شد: تعداد دام‌های سنگین مجریان طرح‌های اشتغال 691 رأس با تولید روزانه هشت تن شیر و در بخش دام سبک 19هزار و 340 رأس است که در مجموع در بخش دام سبک و سنگین نیز سالانه 334 تن گوشت به بازار عرصه و مورد مصرف مردم قرار می گیرد.
التفاتی عنوان کرد: در بخش کشاورزی نیز بیش از 150 هکتار کاشت زعفران با میزان تولید سالانه هزار و 200 کیلوگرم و در بخش‌های گلخانه‌ای نیز 11 طرح با سه هزار و 400 متر مربع فعال هستند.
وی با اشاره به اینکه در تایباد 300 یتیم از کمیته امداد خدمات می گیرند، یادآور شد: 806 حامی بومی و غیربومی حمایت‌های مادی ومعنوی آنان را برعهده دارند. همچنین در طرح محسنین نیز 164 فرزند از حمایت 268 حامی بهره‌مند هستند که از این میزان حامی، 43 درصد بومی و 57 درصد غیربومی هستند، بنابراین، از همه همشهریان خیر درخواست می‌شود تا برای این مهم نیز به یاری ایتام بشتابند.

انتهای پیام

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۴۲
تعداد بازدید : ۵۸
کد خبر : ۱,۵۸۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید