اخبار

رئیس کمیته امداد تایباد خبر داد؛

پرداخت 395 وام قرض الحسنه کارگشایی ویژه مددجویان تایباد

پرداخت 395 وام قرض الحسنه کارگشایی ویژه مددجویان تایباد
رئیس کمیته امداد تایباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 395 فقره وام کارگشایی قرض الحسنه به مددجویان تحت حمایت این اداره پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا التفاتی با اعلام اینکه دین مبین اسلام با تکیه بر معنویات و ایمان مردم، وام بدون بهره و قرض الحسنه را مورد تاکید قرار داده افزود: در جهت عمل به آموزه های دینی و قرآنی از ابتدای امسال تاکنون 395 فقره وام قرض الحسنه کارگشایی توسط این نهاد به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است.

رئیس کمیته امداد تایباد پرداخت وام های کارگشایی را بین یک تا پنج میلیون تومان اعلام و اظهار کرد: از 395 فقره وام پرداختی، 145 فقره با اعتباری بیش از 400 میلیون تومان از محل صندوق امداد ولایت و 250 فقره با اعتبار یک میلیارد و 250 میلیون تومان از محل اعتبارات امداد در بانک قرض الحسنه رسالت و مهر پرداخت شده است.
وی ادامه داد: خوشبختانه با اعتبارات تخصیص داده شده به شهرستان در بحث پرداخت وامهای قرض الحسنه هم اکنون صف پشت نوبت وام ضروری شکسته شده است.
رئیس کمیته امداد  تایباد با اشاره به اینکه توانمندسازی اقتصادی مددجویان تحت حمایت و فرزندان آنان یکی از سیاستهای مهم این نهاد است ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 175 فقره وام اشتغال قرض الحسنه از محل تبصره 16 بانکی، صندوق اشتغال نیازمندان و اعتبارات صندوق توسعه ملی(سامانه کارا) و با اعتبار بیش از سه میلیارد و 560 میلیون تومان در زمینه های کشاورزی، دامپروری،کشت گیاهان دارویی و کشت های گلخانه ای، صنایع دستی به مجریان طرح اشتغال پرداخت شده است.
التفاتی از نظارتهای مستمر کارشناسان و ارائه آموزش های فنی وحرفه ای گفت و اعلام کرد: اکنون هزار و 686 طرح اشتغال در شهرستان فعال است که 93 طرح دام سنگین و 786 طرح دام سبک را شامل می شود.
وی با اشاره به اینکه طرح های اشتغال سهم عمده ای را در تولید ثروت و درآمد برای مجریان طرح های اشتغال این نهاد دارد افزود: با 691 رأس دام سنگین مجریان طرح های اشتغال روزانه هشت تن شیر تولید و روانه بازار می شود همچنین در بخش دام سبک نیز 19 هزار و 340 رأس دام سبک در اختیار مددجویان تحت حمایت قرار دارد. در مجموع در بخش دام سبک و سنگین نیز سالانه 334 تن گوشت برای مصرف مردم وارد بازار می شود.
التفاتی با بیان این نکته که کمیته امداد با ایجاد کسب وکار در روستاها مانع از مهاجرت مددجویان به شهرها شده است، عنوان کرد: در بخش کشاورزی نیز بیش از 150 هکتار کاشت زعفران با میزان تولید سالیانه هزار و 200 کیلوگرم و در بخش های گلخانه ای نیز 11 طرح با سه هزار و 400 متر مربع فعال هستند.
رئیس کمیته امداد تایباد با تقدیر از اقشار مختلف مردم و بویژه خیران و نیکوکاران در یاری رساندن به امدادگران در بحث محرومیت زدایی گفت: امسال با وجود فشارهای اقتصادی کمکهای مردمی در بحث صدقات، همراه با 58 درصد رشد بوده که صدقات جذب شده در بخش های امور درمانی، مسکن، جهیزیه و تحصیل فرزندان مددجو هزینه می شود.
شایسته ذکر است: شهرستان تایباد در جنوب شرقی مرکز استان و با کشور افغانستان مرز مشترک دارد. 

انتهای پیام

 
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۲۵
تعداد بازدید : ۱۱۷
کد خبر : ۱,۵۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید