اخبار

اعتماد مردم به کمیته امدادو رشد ۴۰ درصدی مشارکت های مردمی

اعتماد مردم به کمیته امدادو رشد ۴۰ درصدی مشارکت های مردمی
رئیس کمیته امداد درگز از رشد ۴۰ درصدی مشارکت های مردمی امسال نسبت به مدت مشابه در این شهرستان خبر داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صادق اکبری با اشاره به چهلمین سالگرد تاسیس این نهاد و هفته احسان و نیکوکاری گفت: از جمله وظایف کمیته امداد بررسی و شناسایی انواع نیازهای خانواده ها و فراهم آوردن امکانات لازم برای توانمند کردن آنها وهم چنین ترویج و نشر فرهنگ خیر و احسان در جامعه است.
وی منابع مالی کمیته امداد را شامل منابع دولتی، مشارکت های مردمی و هدایای رهبری دانست و افزود: خوشبختانه با اعتماد ۴۰ ساله مردم به این نهاد هر ساله شاهد رشد مشارکت های مردمی بوده و هستیم و در مجموع امسال در بخش مشارکت های مردمی رشد۴۰ درصدی را داشتیم.
اکبری از سه برابر شدن مستمری مددجویان از سال ۹۶ تاکنون و افزایش۲۰ درصدی این امر در سال آینده خبر داد و اظهار کرد: امسال باتوجه به مشکلات اقتصادی هزار خانوار وارد چرخه حمایتی کمیته امداد شدند که اکنون جمعیت مددجویان به بیش از چهار هزار و ۵۷۰ خانوار رسیده که تنها چهار هزار و ۳۰۰ خانواده مستمر بگیر هستند.
وی در امور بیمه و درمان کمیته امداد به بهره مندی هفت هزار و ۸۰۰ مددجوی شهری و هزار و ۵۵۰ مددجوی روستایی از خدمات درمان، طرف قرارداد بودن ۱۰ مرکز درمانی، بهره مندی ۱۵۰ زن سرپرست خانوار از بیمه  تامین اجتماعی، حمایت از ۳۰۰ کودک زیر ۶ سال مبتلا به سوتغذیه و حمایت از ۶۷ بیمار زمین گیر اشاره کرد.
رئیس کمیته امداد درگز ضمن تقدیر از نیکوکاران در بخش اکرام ایتام و محسنین اعلام کرد: ۲۳۰ یتیم و ۱۴۰فرزند محسنین از حمایت ۸۵۰ حامی بهره مند هستند که مشارکت آنها امسال یک میلیارد و ۸۰ میلیون تومان بود.
اکبری به صفر شدن صف ازدواج اشاره کرد و ادامه داد: امسال به ۱۱۹ نوعروس، ۲۲ نوداماد و ۱۸ زن ازدواج مجدد با ۳۸۰ میلیون تومان اعتبار کمک هزینه ازدواج اهدا شد.
وی اصولی ترین و شایسته ترین کار کمیته امداد را اشتغالزایی و خودکفایی خانواده ها خواند و اعلام کرد: امسال با ۲۰۳ فقره تسهیلات، زمینه اشتغال ۲۳۶ نفر فراهم شد.
اکبری جشن نیکوکاری را اقدامی زیبا در آستانه سال جدید دانست و از همه دعوت به همکاری کرد.
 
نیکوکاران در شناسایی محرومان کمیته امداد را کمک کنند
همچنین رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد خراسان رضوی در پیش از خطبه های نمازجمعه در شهرستان نیشابور با توجه به چهل ساله شدن عمر این نهاد گفت: مهمترین هدف این نهاد خدمت به محرومان و رسیدگی به امور مختلف آنهاست.
حجت الاسلام سید محمد حسینی با عنوان اینکه مردم را بایدبه کار خیر دعوت کرد، افزود: در آستانه سال جدید شادی هایمان را تقسیم کنیم و کمیته امداد با ایجاد پایگاه های نیکوکاری این اقدام را آسان تر کرده است.
وی ادامه داد: از مردم انتظار داریم تا در شناخت محرومان واقعی همراه کننده ما باشند تا کوتاهی و اشتباهی در این بخش صورت نگیرد.

انتهای پیام

۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ۲۱:۳۱
تعداد بازدید : ۵۵
کد خبر : ۱,۵۹۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید