اخبار

بسیج همگانی برای ریشه کنی فقر

بسیج همگانی برای ریشه کنی فقر
رئیس کمیته امداد سرخس گفت: برای ریشه کنی فقر نیاز به بسیج همگانی همه دستگاه ها و آحاد مردم است و این امر به تنهایی از عهده کمیته امداد بر نمی آید.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا دادمحمدی با اعلام اینکه فقر در جای دیگر می شود اما به سمت کمیته امداد سرازیر می شود افزود: این نهاد در ایجاد فقر نقشی ندارد بلکه پاسخ سوءمدیریت ها و فقر ایجاد شده در جاهای دیگر را باید جواب دهد که برای ریشه کنی فقر نیاز به همراهی و بسیج همگانی است.
وی اعلام کرد: خانواده های تحت حمایت کمیته امداد جمعی از انسان های آبرومند هستند که بر اثر حادثه دچار مشکل شده اند و با رسیدگی به موقع آنها را می توان توانمند کرد.
دادمحمدی با اطمینان خاطر از این مساله که وجوهات و امانات مردمی در مسیر نیت خیران هزینه می شود افزود: کمیته امداد بال عاطفی نظام و به دور از هرگونه سیاست زدگی فعالیت دارد.
وی از رشد ۳۰ درصدی مشارکت های مردمی باتوجه به فشارهای اقتصادی خبر داد و بیان کرد: در سه ماهه اخیر ۸۵۰ خانوار جدید وارد چرخه حمایتی کیمته امداد سرخس شدند.
رئیس کمیته امداد سرخس از جمله خدمات ارائه شده به مددجویان تحت حمایت را اعزام ۵۰۰ نفر به سفر زیارتی، ساخت و خرید ۳۰۰ باب مسکن، اهدای ۲۳۰ سری جهیزیه، اعطای ۴۰۰ فقره وام کارگشایی بدون سود و پرداخت ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در بخش اشتغال برشمرد.
وی همکاری با آستان قدس رضوی به منظور ساخت ۵۲ واحد مسکونی و ایجاد اشتغال برای ۸۰ مددجو را امسال از جمله برنامه های مشترک دوجانبه عنوان کرد. 
دادمحمدی از مردم به پاس مشارکت با کمیته امداد تشکر و از همه دعوت کرد تا در جشن نیکوکاری حضور داشته باشند.
افزایش ۵۰ درصدی مشارکت های مردمی به کمیته امداد بینالود
رئیس کمیته امداد بینالود از رشد ۵۰ درصدی کمک های مردمی در امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: دو هزار و ۴۰ خانوار از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند که هزار و ۲۵۴ خانوارآنها معیشت بگیر هستند.
محمداسماعیل قلیچی اظهار کرد: نیکوکاران با مراجعه به پایگاه های جشن نیکوکاری این نهاد نیازمندان را دریابند.

انتهای پیام

۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ۲۱:۳۹
تعداد بازدید : ۵۰
کد خبر : ۱,۵۹۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید