اخبار

فوت سرپرست بیشترین دلیل برای حمایت کمیته امداد باخرز

فوت سرپرست بیشترین دلیل برای حمایت کمیته امداد باخرز
رئیس کمیته امداد باخرز گفت: 50 درصد از خانواده های تحت حمایت این اداره به دلیل فوت سرپرست از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند که این علت بیشترین فراوانی را دارد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا جانبی در پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به چهلمین سالگرد تاسیس این نهاد و قرار داشتن در هفته احسان و نیکوکاری افزود: ۵۰ درصدمددجویان تحت حمایت این اداره به دلیل فوت سرپرست، 30 درصد به دلیل از کارافتادگی و 20 دیگر به دلایلی مانند طلاق و زندانی بودن از این اداره خدمات می گیرند. 
وی با عنوان اینکه ۷۷ درصد از خانواده های تحت حمایت سالمند و کمک معیشت بگیر هستند، ادامه داد: امسال ۲۵۶ سالمند به مشهد مقدس، قم جمکران و عتبات عالیات اعزام شدند و از فضای معنوی اماکن زیارتی بهره لازم را بردند.
جانبی از صفر شدن صف ازدواج و وام کارگشایی خبر داد و افزود: امسال ۱۱۳ فقره کمک هزینه ازدواج با ۲۸۵ میلیون تومان و ۲۷۰ فقره تسهیلات کارگشایی با ۵۲۰ میلیون تومان اعتبار به مددجویان پرداخت شد.
وی امور عمرانی را مساله مهمی در زندگی دانست وبیان کرد: امسال ۳۸۶ واحد مقاوم سازی و ساخته شده و ۸۱ مورد تعمیرات برای مددجویان شهری و روستایی انجام شده است.
رئیس کمیته امداد باخرز با اشاره به هزار و ۶۵۳ طرح اشتغال فعال در باخرز اظهار کرد: امسال با دو میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان اعتبار ۱۴۸ طرح اشتغال ایجاد و راه اندازی شد.
وی حمایت از ۱۹۲ یتیم و ۱۴۳ فرزند محسنین توسط کمیته امداد و حامیان را اعلام کرد و ادامه داد: نیکوکاران به این فرزندان حدود ۴۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی کمک کرده اند.
جانبی از جذب ۵۸۹ میلیون تومان زکات در شهرستان خبر داد و افزود: امسال ۱۳۱ میلیون تومان صدقه به کمیته امداد پرداخت و در بخش های مختلف هزینه شده است.
رئیس کمیته امداد باخرز یادآور شد: ۳۴۱ دانش آموز و ۵۶ دانشجو اکنون از این اداره خدمات می گیرند.

انتهای پیام

۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ۲۱:۴۹
تعداد بازدید : ۶۳
کد خبر : ۱,۵۹۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید