اخبار

شناسایی ۹۶ خانوار فاقد مسکن مناسب در خلیل آباد

شناسایی ۹۶ خانوار فاقد مسکن مناسب در خلیل آباد
رئیس کمیته امداد خلیل آباد گفت: ۹۶ خانوار مددجوی تحت حمایت این اداره که فاقد مسکن مناسب بودند در شهرستان شناسایی شدند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا حسین پور در پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته در خلیل آباد یکی از ابعاد توانمندسازی را تامین مسکن دانست و اعلام کرد: امسال ۲۲ باب مسکن ساخته شد و ۹۶ خانوار  مددجوی فاقد مسکن مناسب شناسایی شدند.
وی ادامه داد: در اقدامی مشترک با بسیج ساخت۶۴ باب مسکن با ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار در سال آینده عملیاتی خواهد شد.
حسین پور به توانمندسازی خانواده ها پرداخت و بیان کرد: در بخش اشتغال ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافت که با این رقم برای ۲۲۵ نفر اشتغال ایجاد شد.
رئیس کمیته امداد خلیل آباد با اعلام اینکه کمیته امداد خلیل آباد به ۴۰ نوعروس، ۲۴۳ دانش آموز و ۲۰ دانشجو خدمات ارائه داده است اظهار کرد: همچنین امسال ۱۳۲ یتیم و ۱۵۸ فرزند محسنین از حمایت هزار و ۱۰۰ حامی بهره مند شدند.
وی به برگزاری جشن های مختلف توسط کمیته امداد و مشارکت پرشور نیکوکاران در طرح های زیادی اشاره کرد و افزود: علی رغم گرانی و مشکلات اقتصادی، خوشبختانه شاهد رشد کمک های مردمی بوده و هستیم.
رئیس کمیته امداد خلیل آباد با اشاره به جمعیت هزار و ۸۰۰ خانواری مددجویان تحت حمایت مستمل بر سه هزار و ۲۰۰ نفر گفت و یادآور شد: هفته احسان و نیکوکاری از ۱۴ اسفند آغاز و تا ۲۱ این ماه ادامه دارد و از همه نیکوکاران دعوت به همکاری می کنیم.
 
ایجاد ۱۷۶ طرح اشتغال در بردسکن توسط کمیته امداد
رئیس کمیته امداد بردسکن از ایجاد ۱۷۶ طرح اشتغال در این شهرستان با چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار خبر داد.
سید کاظم حسینی با اعلام اینکه این نهاد دومین نهاد تشکیل شده به دستور امام خمینی(ره) در سال 57بود، افزود: تاکنون کمیته امداد خدمات شایسته ای را به محرومان داشته است و بیش از هفت هزار و ۳۰۰ نفر تحت حمایت این اداره قرار دارند.
وی اعلام کرد: با هدف رسیدگی به امور نیازمندان و توانمند کردن آنها 176 شغل برای مددجویان کمیته امداد و متقاضیان شغل فراهم شده است. 
حسینی افزود: با پرداخت دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات تبصره 16 و دومیلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از محل تسهیلات توسعه روستایی به 176 متقاضی که هریک ازاین افراد تسهیلات ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان دریافت داشته اند، در جهت تولیدات داخلی و اقتصاد مقاومتی گام برداشته ایم.
رئیس کمیته امداد بردسکن به معافیت سربازی برای فرزندان زنان سرپرست خانوار اشاره و بیان کرد: به منظور رسیدگی بیشتر به خانواده های تحت حمایت، فرزندان زنان سرپرست خانوار  می توانند از خدمات سربازی مانند معافیت و انتقال محل خدمت سربازی استفاده کنند.
حسینی گفت: فرزندانی هم که دوره نظام وظیفه را طی کرده اند، می توانند از تسهیلات اشتغال برای ایجاد کسب وکار با آموزش هایی که توسط فنی وحرفه ای تمهید شده است، برخوردار شوند و کسب وکاری را برای خود وکمک به خانواده فراهم کنند.
رئیس کمیته امداد بردسکن از مردم دعوت کرد تا در جشن نیکوکاری حضور پیدا کنند و در حد توان خود به یاری نیازمندان بشتابند.
شایسته ذکر است: میز خدمت کمیته امداد بردسکن این هفته در نماز جمعه میزبان و پاسخگوی نمازگذاران بود.

انتهای پیام

۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ۲۲:۱۲
تعداد بازدید : ۵۲
کد خبر : ۱,۵۹۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید