اخبار

ایجاد 400 فرصت شغلی توسط کمیته امداد سبزوار

ایجاد 400 فرصت شغلی توسط کمیته امداد سبزوار
رئیس کمیته امداد سبزوار گفت: این اداره امسال با اعطای 295 فقره تسهیلات قرض الحسنه، زمینه ایجاد 400 فرصت شغلی را فراهم کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد داورزنی چهلمین سالگرد تاسیس این نهاد را تبریک گفت و افزود: کمیته امداد سبزوار اکنون 11 هزار خانوار  مشتمل بر 23 هزار نفر را تحت حمایت دارد که فقط برای هشت هزار خانوار  مددجو، ماهانه کمک معیشت واریز می شود.
وی کمک به توانمندسازی خانواده را به مثابه آموزش ماهیگیری دانست و بیان کرد:  اکنون در سبزوار دو هزار و 551 طرح اشتغال جاری و فعال است که سهم اشتغال زایی امسال اعطای 295 فقره تسهیلات و ایجاد 400 فرصت شغلی است.
داورزنی با اشاره به اینکه امسال 495 نفر از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند شده اند، ادامه داد: همچنین برای 41 نفر از مددجویان کمیته امداد کاریابی صورت گرفته است و کارفرمایان از بسته تشویقی این نهاد شامل پرداخت حق بیمه دوساله برای این مددجویان بهره مند شدند.
وی درمان را یکی از امور مهم هر انسان دانست و افزود: این اداره علاوه بر ارائه خدمت به هشت هزار مددجو، 259 بیمار زمین گیر و صعب العلاج با 76 مرکز قرارداد دارد.
داورزنی از صفر شدن صف های پشت نوبتی در کمیته امداد سبزوار گفت و اعلام کرد: امسال به 210 نوعروس، 60 نوداماد کمک هزینه ازدواج و به 465 متقاضی وام کارگشایی قرض الحسنه اعطا شد.
رئیس کمیته امداد سبزوار در بخش عمران ارائه خدمت در بخش های ساخت 23 باب مسکن شهری، مقاوم سازی 46 باب مسکن روستایی، تکمیل 15 باب مسکن نیمه تمام و انجام 115 مورد تعمیرات در سال جاری را یادآور شد.
وی به ایجاد 6 مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد اشاره کرد و افزود: کمک ها و مشارکت های مردمی به کمیته امداد سبزوار به هیچ عنوان از محل خود خارج نمی شود بلکه مطابق با نیت نیکوکاران هزینه می شود.
رئیس کمیته امداد سبزوار با اشاره به قرار داشتن در آستانه سال جدید اعلام کرد: جشن نیکوکاری با شعار «عیدی برای همه» در حال برگزاری است که امیدوارم نیکوکاران به دلیل فشارهای سخت اقتصادی به کمک نیازمندان در این ایام بشتابند و لبخند را بر لبان این افراد جاری کنند.
وی از اجرای طرح 20-20 به منظور ارائه خدمت بیشتر و بهتر به مددجویان، انجام قربانی برای سلامتی مسافران و زائران و توزیع گوشت آن بین خانواده های نیازمند از 20 اسفند تا 20 فرودین ماه خبر داد.
همچنین در این خطبه ها حجت الاسلام مقیسه، امام جمعه سبزوار از مردم دعوت کرد تا در جشن نیکوکاری حضور داشته باشند و شادی هایشان را با اقشار نیازمند تقسیم کنند.
انتهای پیام
۱۷ اسفند ۱۳۹۷ ۰۷:۴۴
تعداد بازدید : ۷۱
کد خبر : ۱,۵۹۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید