اخبار

در طرح۲۰-۲۰ انجام شد؛

قربانی ۶ راس گوسفند به نیت سلامتی سفر زائران در داورزن

قربانی ۶ راس گوسفند به نیت سلامتی سفر زائران در داورزن
رییس کمیته امداد داورزن از ذبح ۶ راس گوسفند به نفع نیازمندان در پایگاه خیر و احسان جاده ای این شهرستان خبر داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هادی امیدیان، در مراسم طرح صدقه و قربانی برای سلامتی زائر در پایگاه خیر و احسان جاده ای روستای کاهک داورزن گفت: این نهاد برای اولین بار در کشور به پاس ۴۰ سال اعتماد مردم و نیکوکاران به کمیته امداد به نیت سلامتی زائران با مشارکت مردم استان قربانی می کند و گوشت آن در کمترین زمان ممکن بین نیازمندان شهرستان توزیع می شود.
وی با اعلام اینکه خیران در تهیه گوسفندان برای قربانی مشارکت داشتند افزود: امروز شش راس دام به منظور صدقه برای سلامتی زائران و مسافران نوروزی در ورودی به استان ،قربانی و بین نیازمندان توزیع شد.
امیدیان اجرای طرح نوروزی ۲۰-۲۰ رابرای اولین بار مربوط به کمیته امداد خراسان رضوی عنوان کرد و گفت: این طرح از ۲۰ اسفند ماه آغاز و تا ۲۰ فروردین ادامه دارد.
همچینن در این مراسم خطیب جمعه داورزن از اجرای طرح قربانی توسط کمیته امداد در نوروز امسال تشکر کرد و افزود: صدقه دادن و همراهی و همدلی همه اقشار مردمی با نیازمندان از جایگاه ارزشمندی برخوردار است و نکته مهم اینکه مشارکت نیکوکاران در قالب گوشت قربانی به دست محرومان می رسد.
حجت الاسلام جواد علیزاده خدمت به نیازمندان را مورد تاکید روایات و سیره ائمه اطهار(ع) دانست و افزود: امیدوارم با مشارکت همه جانبه مردم عید شاد و خوبی برای همه فراهم شود.
در ادامه علیرضا عبداللهی فرماندار داورزن با اعلام اینکه پیش بینی ها مبنی بر ورود بیش از هشت میلیون نفر زائر و مسافر از این مسیر به خراسان رضوی است، گفت: در جهت اجرای مناسب طرح ۲۰-۲۰ و نذر سلامتی زائران و مسافران نوروزی کمک به هم نوع موثر است.
شایسته ذکر است: روستای کاهک شهرستان داورزن در مسیر جاده سمنان مشهد اولین ایستگاه و محل استراحت زائران و مسافران به مشهد مقدس است که پایگاه خیر و احسان کمیته امداد در آنجا مستقر است.

انتهای پیام

۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۱۲۷
کد خبر : ۱,۶۲۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید