اخبار

بیش از 2 هزار سبد کالا بین مددجویان سبزواری توزیع شد

بیش از 2 هزار سبد کالا بین مددجویان سبزواری توزیع شد
مدیر کمیته امداد سبزوار از توزیع دو هزار و 50 بسته سبد کالایی بین خانواده‌های مددجوی تحت حمایت در ماه مبارک رمضان خبر داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد داورزنی بابیان اینکه ارزش هر بسته، ۱۵۰ هزار تومان و شامل برنج، قند، شکر، روغن، حبوبات، ما کارانی و رب بود، افزود: سبد‌های غذایی به زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های ایتام و نیازمند ساکن در مناطق محروم، حاشیه شهر و روستا‌های سبزوار اهداشده است.
وی با اشاره به اجرای طرح اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان، ادامه داد: در این جهت ۱۵ هزار وعده‌غذای گرم با مشارکت نیکوکاران، مراکز نیکوکاری و مؤسسات خیریه بین خانواده‌های تحت حمایت این اداره در سبزوار توزیع می‌شود.
داورزنی از جمعیت 306 هزارنفری شهرستان سبزوار گفت و خاطرنشان کرد: 22 هزار نفر از در قالب 11 هزار و 500 خانوار تحت حمایت خدمات کمیته امداد این شهرستان قرار دارند.
رئیس کمیته امداد سبزوار در ادامه به جاری شدن سیل در ابتدای امسال اشاره داشت و عنوان کرد: بارش‌های امسال به 151 واحد مسکونی روستایی مددجویان تحت حمایت این اداره خسارت وارد کرد که میزان خسارات واردشده به واحدهای مسکونی از 20 تا 100 درصد برآورد شده است.
وی با اعلام اینکه تمام واحدهای مسکونی مددجویان کمیته امداد شهرستان سبزوار که براثر بارندگی‌ها و سیل خسارت‌دیده است از بیمه حوادث برخوردار بوده و برآورد هزینه جبران این خسارت‌ها از سوی کارشناسان بیمه انجام می‌شود، ادامه داد: برای ساخت و مقاوم‌سازی هر واحد مسکن روستایی علاوه بر تسهیلات بنیاد مسکن، 25 میلیون تومان کمک بلاعوض از سوی کمیته امداد پرداخت می‌شود.
داورزنی اعلام کرد: درمجموع هزار و 350 خانوار مددجوی کمیته امداد در سبزوار بدون مسکن هستند یا منازل آن‌ها نیاز به مقاوم‌سازی دارد.
شایسته ذکر است: شهرستان سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

انتهای پیام

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۵۴
تعداد بازدید : ۵۲
کد خبر : ۱,۸۰۶

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید