اخبار

نقش مؤثر کمیته امداد در ارتقای سطح زندگی مردم

نقش مؤثر کمیته امداد در ارتقای سطح زندگی مردم
سرپرست فرمانداری صالح‌آباد گفت: کمیته امداد خراسان رضوی با انجام فعالیت‌های مؤثر در این شهرستان توانسته نقش مؤثر و بسزایی را در ارتقای سطح زندگی مردم داشته باشد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی نصیریان در دیدار و گفتگو با مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام این مطلب افزود: این نهاد با اعطای تسهیلات در ارتقای سطح زندگی مردم، رونق کسب‌وکار و راه‌اندازی مشاغل خرد در شهرستان صالح‌آباد نقش سازنده‌ای داشته که امیدوارم این فعالیت‌ها ادامه‌دار باشد.
وی از کمیته امداد خراسان رضوی خواست تا به‌منظور رونق اقتصادی در این منطقه، سازوکار بازارچه مرزی را برای ایجاد کسب‌وکار فراهم کند.
در ادامه این دیدار عضو شورای شهر صالح‌آباد از مهاجرت بی‌رویه شهروندان این شهرستان به مشهد گفت و افزود: این شهرستان علی‌رغم محرومیت‌های موجود، دارای ظرفیت‌هایی مانند وجود 232 هزار هکتار مرتع است که مناسب برای ایجاد دام‌پروری به‌صورت شبکه‌ای است که متأسفانه در این امر با غفلت مواجه شده‌ایم.
وی زعفران کاری را ظرفیت دیگری در صالح‌آباد دانست و افزود: به‌طور میانگین از هر 72 کیلوگرم گل‌تر زعفران، یک کیلوگرم گل خشک زعفران برداشت می‌شود که این در مقابل برخی از شهرستان‌ها که به زعفران کاری مشغول هستند از توجیه خوبی برخوردار است.
قربانی وجود کوه‌های بلند را بستری مناسب برای کشت گیاهان دارویی دانست و ادامه داد: ورود به این امر نیز می‌تواند سوددهی خوبی داشته باشد.
همچنین در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام محمد خیری امام‌جمعه موقت صالح‌آباد حضور مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی را موجب خرسندی و نقطه عطفی بر محرومیت‌زدایی دانست و بر حمایت تحصیلی کمیته امداد از دانش آموزان و دانشجویان تأکید کرد و گفت: امیدواریم شاهد حضور فرزندان مددجو در حوزه‌های علمیه باشیم.
مولوی عبد الباقی یوسفی امام‌جمعه اهل سنت ضمن تشکر از خدمات کمیته امداد خواستار تخصیص اعتبار بیشتر در بخش اشتغال‌زایی شد و افزود: با این امر می‌توان از مهاجرت بی‌رویه و ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی جلوگیری کرد.

انتهای پیام

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : ۳۸
کد خبر : ۱,۹۳۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید