اخبار

خانه دار شدن 30 زن سرپرست خانوار فریمانی تا پایان امسال

خانه دار شدن 30 زن سرپرست خانوار فریمانی تا پایان امسال
رئیس کمیته امداد فریمان گفت: تا پایان امسال 30 زن سرپرست خانوار فریمانی که فاقد مسکن مناسب و مقاوم هستند، خانه دار می شوند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسن تجرد فریمانی با اعلام این خبر افزود: اکنون 87 خانوار مددجوی کمیته امداد در شهرستان فاقد مسکن مناسب هستند که از این تعداد 30 مورد آن، زنان سرپرست خانوار است که تا پایان سال خانه دار می شوند.
وی اعلام کرد: این 30 خانوار دارای یتیم و زن سرپرست هستند که خانه دار شدن این خانوارها با مشارکت خیران، آورده خانواده، کمک بلاعوض این نهاد و تسهیلات مقاوم سازی بنیاد مسکن انجام می شود.
تجرد فریمانی از تحویل 10 واحد از واحدهای مسکونی ویژه بانوان سرپرست خانوار در سه ماهه دوم امسال خبر داد و اظهار کرد: اکنون مراحل ساخت چهار واحد مسکن مددجویی انجام شده و باقی آن در حال تشکیل پرونده هستند.
رئیس کمیته امداد فریمان با عنوان اینکه از ابتدای امسال تاکنون 47 مورد تعمیرات روستایی و شهری توسط این اداره در شهرستان انجام شده است، گفت: در تیر ماه امسال 70 میلیون تومان اعتبار از منابع داخلی کمیته امداد به منظور تعمیر حدود 20 واحد مددجویی انجام می شود.
وی بیان کرد: برای ساخت و مقاوم سازی مسکن روستایی 20 میلیون تومان و برای ساخت و یا خرید مسکن شهری 30 میلیون تومان و برای تعمیرات تا سقف7 میلیون تومان اعتبار هزینه می شود.
وی یادآور شد: از شهرستان28 هزار و 641 خانواری فریمان حدود هشت درصد جمعیت مشتمل بر  2 هزار و 323 خانوار باجمعیت چهار هزار و 110 نفری از کمیته امداد خدمات دریافت می کنند. 
شایسته ذکر است: شهرستان فریمان زاده گاه استاد شهیدمرتضی مطهری در 75 کیلیومتری جنوب مرکز استان خراسان رضوی  واقع شده است.

انتهای پیام

۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶
تعداد بازدید : ۱۴۱
کد خبر : ۱,۹۵۵

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید