اخبار

تحویل 25 واحد مسکن روستایی به مددجویان کمیته امداد قوچان

تحویل 25 واحد مسکن روستایی به مددجویان کمیته امداد قوچان
رئیس کمیته امداد قوچان از تحویل 25 واحد مسکن روستایی ویژه مددجویان تحت حمایت آن اداره با تخصیص 875 میلیون تومان اعتبار خبر داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسن دهقانی امیرآباد در حاشیه بهره‌برداری از واحدهای مسکونی مقاوم‌سازی با حضور مسئولان بنیاد مسکن در رده‌های کشوری و استانی، از بهسازی 700 واحد مسکن روستایی از ابتدای آغاز این طرح تاکنون در شهرستان خبر داد و افزود: اکنون حدود 2 هزار واحد روستایی دیگر نیاز به بهسازی و مقاوم‌سازی دارند که این امر نیازمند مشارکت مردم و تخصیص اعتبارات ویژه است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون مسکن 36 درصد از روستاهای شهرستان قوچان بهسازی و مقاوم‌سازی شده است، اظهار کرد: این شهرستان دارای 171 روستا می باشد که مددجویان تحت حمایت در 170 مورد آن سکونت دارند.
دهقانی سرانه تخصیص اعتبار به مقاوم‌سازی مسکن روستایی را 15 میلیون تومان و تعمیرات را دو تا هفت میلیون تومان عنوان کرد و افزود: امسال برای 12 واحد مسکن روستایی مددجویان تحت حمایت 42 میلیون تومان اعتبار از منابع داخلی کمیته امداد هزینه شده است.
وی به ساخت مسکن شهری اشاره داشت و بیان کرد: این اداره از سال گذشته تاکنون 39 واحد شهری را بااعتبار بیش از یک میلیارد تومان ساخته و یا خریداری کرده است.
رئیس کمیته امداد قوچان ادامه داد: به ازای هر واحد مسکن روستایی 35 میلیون اعتبار هزینه شد که کمیته امداد 15 میلیون تومان به‌صورت بلاعوض و بنیاد مسکن 20 میلیون تومان در قالب وام بانکی پرداخت کرده است.
دهقانی با اعلام اینکه اولویت تحویل واحدهای مسکونی با زنان سرپرست، سالمندان، بیماران وخانواده های عائلة مند می باشد افزود: زمان آغاز به کار ساخت واحدهای مسکن روستایی قابل افتتاح مربوط به فعالیت‌های عمرانی سال گذشته است که در سال جاری به بهره برداری رسیده است.
رئیس کمیته امداد قوچان یادآور شد: این اداره به هفت هزار و 470 خانوار با جمعیت مشتمل بر 13 هزار و 15 نفر خدمت ارائه می‌کند که چهار هزار و 568 خانوار با جمعیت هفت هزار و 632 نفر مددجوی روستایی محسوب می‌شوند.
شایسته ذکر است: در این مراسم علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به همراه جمعی از مسئولان استانی و محلی یک باب واحد روستایی مددجوی کمیته امداد را افتتاح و به این خانواده هدایای نقدی و غیر نقدی اهدا کرد.
 
انتهای پیام
۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۰۳
تعداد بازدید : ۱۸۷
کد خبر : ۱,۹۶۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید