اخبار

در اجرای طرح تکریم سالمندان؛

تشرف 250 سالمند خانواده کمیته امداد استان به حرم مطهر رضوی

تشرف 250 سالمند خانواده کمیته امداد استان به حرم مطهر رضوی
رئیس کمیته امداد اداره 6 مشهد گفت: همزمان با ششمین روز از دهه کرامت 250 سالمند مددجوی تحت حمایت این اداره با مشارکت خیران و همکاری شهرداری منطقه 6 مشهد به حرم مطهر امام رضا(ع) مشرف شدند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا ترابی با اعلام این خبر افزود: هدف از اجرای این برنامه علاوه بر فراهم کردن زیارت امام رضا(ع)، تکریم از مقام سالمندان و ایجاد فضای شاد و مفرح به دور از مشکلات است.
وی با اشاره به اینکه در این مراسم 250 سالمند حاشیه شهر ساکن در خیابان های شهید رجایی و شهید باهنر حضور دارند، افزود: مددجویان سالمند، پس از زیارت حرم مطهر جهت حضور در جشن میلاد امام رضا(ع) به اردوگاه ثامن الائمه(ع) اعزام شدند که در آن  ازتوانمندی های سالمندان مانند نمایش، شعرو موسیقی سنتی و شاعری و ... استفاده شد.
ترابی به شرایط سنی سالمندان اشاره داشت و بیان کرد: برنامه ریزی صورت گرفت تا غربالگری سلامتی از این سالمندان انجام شود و آموزش های لازم درمانی و تغذیه سالم ارائه شد.
رئیس کمیته امداد اداره 6 مشهد با اعلام اینکه سالمندان شرکت کنده در این مراسم  از زنان و مردان 55 تا 70 سال تشکیل می شد، ادامه داد: سالمندان به عنوان سرمایه های اجتماعی برای جامعه و کمیته امداد محسوب میشوند و تکریم آنها ضروری است.
ترابی به سکونت 150 هزار نفر در محدوده شهری منطقه 6 مشهد که عموما حاشیه شهر محسوب می شودو نوع خدمات حمایتی معیشتی کمیته امداد به آنان اشاره کرد و گفت: اکنون این اداره به 19 هزار نفر در قالب هشت هزار خانوار خدمات ارائه می کند که از این جمعیت حدود 30 درصد آنها سالمند هستند.

انتهای پیام

۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۱۲۲
کد خبر : ۱,۹۸۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید