اخبار

از مهاجرت 150 خانوار روستایی جلوگیری شد؛

اشتغال، باعث ثبات زندگی ودلگرمی روستائیان

اشتغال، باعث ثبات زندگی  ودلگرمی روستائیان
رئیس کمیته امداد اداره شهر احمدآباد گفت: سال گذشته این اداره به 150 مجری طرح اشتغال که در روستاها ساکن بودند، با اعطای تسهیلات قرض الحسنه زمینه جلوگیری از مهاجرت آنها را فراهم کرد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی جعفری با عنوان اینکه حوزه جغرافیایی احمدآباد جز مناطق روستایی محسوب می شود، افزود: باتوجه به دلایلی مانند خشکسالی های اخیر، نبود زمینه کار و بیکاری روستائیان باعث مهاجرت آنها به شهرها و سکونت در مناطق حاشیه و غیررسمی شهرها  می شد که کمیته امداد بسته های تشویقی اشتغال را در اختیار مددجویان، فرزندان و اعضای خانواده آنها قرار می دهد تا به این وسیله زمینه ماندگاری آنها و بازگشت به روستاها را افزایش دهد و از مهاجرت آنها جلوگیری شود.
وی از اجرای 150 طرح اشتغال در سال گذشته و 35 طرح در سه ماهه نخست امسال در شهر احمدآباد خبر داد و افزود: این طرح ها در رده های کشاورزی، دامپروری، تولیدی و پنل های خورشیدی ایجاد شده است.
جعفری به نصب و راه اندازی پنلهای خورشیدی با همکاری مشترک بین این نهاد با شرکت توزیع برق و بانک ملی اشاره داشت و اظهار کرد: در سالهای 95-97، 26 پنل خورشیدی با اعتبار 585 میلیون تومان در روستاهای شهراحمدآباد نصب شد که هریک از مجریان به طور میانگین ماهانه یک میلیون و 800 تا 2 میلیون تومان درآمد دارد.
جعفری مددجویان از کارافتاده و سالمند را اولویت اجرای طرح پنلهای خورشیدی دانست و افزود: باتوجه به اینکه شهر احمدآباد در مناطق روستایی قرار دارد و از نور خورشید بیشتری بهره مند است، بهترین ظرفیت اشتغالزایی در این منطقه نصب و راه اندازی پنلهای خورشیدی است که بویژه در فصول گرم با درآمد بیشتر مواجه هستند.
شایسته ذکر است: اکنون این اداره هزار و 280 خانوار مشتمل بر حدود چهار هزار نفر را تحت حمایت دارد که مددجویان به منظور ایجاد زمینه اشتغال برای خود، فرزندان و اعضای خانواده می توانند از بسته های تشویقی کمیته امداد استفاده کنند.

انتهای پیام

۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۱۰
تعداد بازدید : ۶۸
کد خبر : ۲,۰۷۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید