اخبار

امام جمعه شهرستان تایباد:

فلسفه وجودی انفاق برانگیختن احساس مسئولیت دربین ثروتمندان است

فلسفه وجودی انفاق برانگیختن احساس مسئولیت دربین ثروتمندان است
امام جمعه شهرستان تایباد گفت: فلسفه وجودی انفاق، زکات، صدقات و خیرات ایجاد احساس مسئولیت دربین متمکنین و ثروتمندان برای کمک به فقرا، مستمندان و ایتام است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام حسین ملکی در جمع مسئولان مجامع امور صنفی و تعدادی از ادارات و نهادها و در محل اتاق اصناف شهرستان تایباد افزود: هدف از برگزاری این نشست بیان شیوه های جمع آوری کمک از اصناف و بازاریان به نفع محرومان و راه اندازی مرکز نیکوکاری دربازار است چون این افراد در کمک به نیازمندان و حل مشکلات آنها نقش اساسی دارند.

رئیس شورای زکات به نقش پرداخت زکات در اقتصاد اسلامی اشاره کرد و گفت: گسترش فرهنگ انفاق در جامعه اسلامی نجات محرومان و مستمندان از فقر و تنگدستی است و کسانی که برای حل مشکلات آنها، زکات می دهند خودشان را از بخل و حسد دور می سازند.

همچنین در این جلسه، دبیر شورای زکات و رئیس کمیته امداد تایباد با اشاره به اینکه خدمات گسترده این اداره در سرفصلهای مختلف کاری موجب افزایش اعتماد عمومی شده است، عنوان کرد: رفاه اجتماعی برای محرومان، مستمندان و ایتام جامعه اسلامی با مشارکت عمومی مردم محقق خواهد شد و این امر می تواند به رشد و بالندگی اقتصادی و فرهنگی این قشر از افراد جامعه اسلامی که به گردن همه نیز حق دارند، کمک کند.

غلامرضا التفاتی با عنوان اینکه کمیته امداد نهادی است که بر محور مشارکتهای مردمی فعالیت می کند افزود: کمیته امداد، با همکاری های خیرخواهانه و خداپسندانه مردم، ماموریت مهم خودش در بخش خدمت رسانی به قشر ضعیف جامعه را کامل تر می کند که پرداخت زکات توسط مودیان بسیاری از مشکلات مالی خانواده های نیازمند را حل خواهد کرد.

رئیس کمیته امداد تایباد با اشاره به تشکیل مراکز نیکوکاری در محلات، روستاها و شهرها با هدف مشارکت جدی مردم در جهت تامین رفاه و آسایش نیازمندان، بیان کرد: برای رسیدن به اهداف عام المنفعه و کمک به نیازمندان از طریق مراکز نیکوکاری ساماندهی مشارکتهای مردمی، نهادینه شدن فرهنگ احسان و نیکوکاری، ارائه خدمات در کمترین زمان با هزینه کم و اثر بخشی آن در محلات و در نهایت توانمند شدن خانواده های نیازمند مدنظر است.

التفاتی یکی از مباحث مهم کمیته امداد را توانمندسازی اقتصادی خانواده های تحت حمایت با پرداخت تسهیلات اشتغال دانست و اشاره کرد: از ابتدای امسال تاکنون 52 طرح اشتغال با اعتبار بیش از یک میلیارد و 616 میلیون تومان از محل منابع داخلی کمیته امداد و بانک‌ها در زمینه های کشاورزی، دامداری، خدماتی، صنایع دستی در شهرستان تایباد راه اندازی شده است.

شایسته ذکر است: اکنون پنج هزار و 364 خانوار با جمعیتی بیش از یازده هزار نفر از خدمات کمیته امداد در تایباد بهره مند هستند.

انتهای پیام

۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۰۵
تعداد بازدید : ۷۷
کد خبر : ۲,۱۰۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید