اخبار

مشارکت مودیان زکات در آبادانی شهر و روستاهای خواف

دبیر شورای زکات و رئیس کمیته امداد خواف گفت: مودیان این شهرستان در 4 ماهه نخست امسال یک میلیارد و 100 میلیون تومان زکات اموال خود را به کمیته امداد پرداخت کردند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمید جعفری افزود: زکات بهترین عامل برای فقرزدایی و زمینه ساز ایجاد رفاه در جامعه است که اگر همه مشمولان آن نسبت به پرداخت این فریضه الهی اقدام کنند فقیری در جامعه باقی نمی ماند.
وی ادامه داد: از یک میلیارد و 100 میلیون تومان زکات جمع آوری شده در 4 ماهه نخست امسال 625 میلیون تومان آن به صورت نقد و مابقی به صورت غیر نقدی جمع آوری شده است.
رئیس کمیته امداد خواف با دعوت همگانی از همه مردم نسبت به احیا و اهتمام هرچه بیشتر نسبت به فریضه زکات اعلام کرد: زکات جمع آوری شده برای رفع مشکلات مددجویان مانند تهیه جهیزیه، بهداشت و درمان، کمک هزینه های تحصیلی، تهیه مسکن و رفع نیازهای معیشتی مددجویان هزینه می شود.
جعفری اظهار کرد: سال گذشته در این شهرستان یک میلیارد و 148 میلیون تومان زکات واجب و مستحب جمع آوری و در امور محرومان هزینه شد.
شایسته ذکر است: در شهرستان خواف 6 هزار و 500 خانوار با 13 هزار و 709 نفر از خدمات مستمر بگیری کمیته امداد دریافت می کنند.

انتهای پیام

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۶۱
کد خبر : ۲,۱۳۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید