اخبار

57 درصد خانوارهای کمیته امداد کاشمر زنان سرپرست خانوار هستند

57 درصد خانوارهای کمیته امداد کاشمر زنان سرپرست خانوار هستند
رئیس کمیته امداد کاشمر گفت: از جامعه هدف این اداره در شهرستان، 57 درصد خانوارهای دارای سرپرست زن هستند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید سعید عبدالله‌زاده در نشست مسئولان شهرستان با رییس کمیته امداد کشور با اشاره به اینکه 7 هزار و 488 خانوار با جمعیت 13 هزار و 621 نفر در کاشمر از این اداره خدمات دریافت می کنند، افزود: 40 درصد مددجویان جز خانوارهای شهری و 60 درصد جز خانواده‌های روستایی هستند که این امر بیانگر اقدامات مؤثر کمیته امداد و سایر دستگاه‌ها در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و حتی مهاجرت معکوس است.
سید سعید عبدالله‌زاده ادامه داد: پذیرش از خانوارهای تحت حمایت 38 درصد به دلیل فوت سرپرست مرد و 30 درصد به دلیل از کارافتادگی سرپرست است و 32 درصد دیگر به دلیل طلاق، مفقود شدن سرپرست، متارکه، بیماری سرپرست و سربازان بی‌بضاعت در رتبه‌های بعدی پذیرش مددجو در کاشمر محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه موضوع توانمندسازی محرومان با استفاده از ظرفیت‌های خیران و کمک‌های مردمی به‌عنوان مأموریت و رسالت ویژه در دستور کار قرار گرفته است و در حوزه اشتغال و کارآفرینی به‌موفقیت‌ها و دستاوردهای خوبی در سطح شهرستان رسیده است، یادآور شد: در دو سال گذشته در زمینه جذب اعتبارات اشتغال‌زایی در سطح ادارات استانی و در سطح شهرستان موفق به کسب رتبه خوبی شدیم.
عبدالله زاده با بیان اینکه در جهت توسعه کمی و کیفی مراکز نیکوکاری، شاهد افزایش بیش از سه برابری این مراکز در سطح شهرستان بودیم، بیان کرد: تعداد مراکز نیکوکاری کاشمر در سال‌های اخیر از 3 مرکز به 10 مرکز افزایش‌ یافته است و در راستای توسعه کیفی نیز تلاش می‌کنیم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی و خیرین و با حرکت جهادی و انقلابی بتوانیم رسالت و وظیفه‌مان را به‌درستی انجام دهیم.
رئیس کمیته امداد کاشمر یادآور شد: 49 درصد خانوارهای تحت حمایت یک نفره، 28 درصد خانوارهای دو نفره، 14 درصد خانوارهای 3 نفره، 6 درصد خانوارهای 4 نفره و 9 درصد خانوارهای 5 نفر به بالا را تشکیل می‌دهند.
شایسته ذکر است: اکنون کمیته امداد کاشمر به 14 درصد از خانوارهای شهرستان و حدود 8 درصد از جمعیت نفرات شهرستان خدمات ارائه می کند.

انتهای پیام

۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۵۸
تعداد بازدید : ۱۸۰
کد خبر : ۲,۳۲۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید