اخبار

کمیته امداد می تواند به کاهش نرخ بیکاری خلیل آباد کمک کند

کمیته امداد می تواند به کاهش نرخ بیکاری خلیل آباد کمک کند
فرماندار خلیل آباد با اشاره به نرخ بیکاری در شهرستان گفت: کمیته امداد با توجه به اجرای طرح های اشتغال و رویکرد توانمند کردن و خودکفا شدن خانواده های نیازمند و مددجو می تواند به کاهش نرخ بیکاری در شهرستان کمک کند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ابراهیم قاسم پور در نشست با رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه اقدامات خوبی در راستای اشتغال زایی در شهرستان انجام شده است، افزود: از سال گذشته تا دهه اول شهریور بیش از ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات سامانه کارا، تسهیلات اشتغال در شهرستان پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه تعامل و همراهی خوبی در شهرستان وجود دارد و این امر به توسعه شهرستان کمک می کند، بیان کرد: نرخ بیکاری شهرستان ۶٫۵ درصد است و اگر برخی از طرح های اشتغال شهرستان نظیر کارخانه شیر نقاب و مجتمع گلخانه ای کندر و… با کمک کمیته امداد به عنوان معین اقتصادی شهرستان خلیل آباد هر چه زودتر راه اندازی شود مطمئناً نرخ بیکاری به پایین تر از این خواهد رسید.
فرماندار خلیل آباد با تأکید بر اینکه ۱۱ تفاهم نامه در جهت اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در شهرستان امضاء شده است، اعلام کرد: در همین جهت بیش از ۱۲ کارگروه رفع موانع تولید تشکیل شده است.
قاسم پور با اعلام اینکه کمیته امداد معین اقتصادی شهرستان خلیل آباد است، گفت: امیدواریم کمیته امداد با وجود امکانات و با اعطای تسهیلات ویژه موجب رشد روز افزون و توسعه این شهرستان شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر این شهرستان دارای 5 معین اقتصادی و 11 تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری است که هر یک از معین‌های اقتصادی در این شهرستان برای فعالیت‌های اقتصادی در حال بررسی و مطالعه اجرای کار با سرمایه‌گذاران هستند.
فرماندار خلیل آباد با اشاره به اینکه شهرستان خلیل آباد در دو بخش مرکزی و ششطراز، قریب به ۵۲ هزار جمعیت دارد که اکثر جمعیت شهرستان در روستاها زندگی می کنند، افزود: 32 هزار و 500 نفر جمعیت روستایی در شهرستان خلیل آباد سکونت دارند.
شایسته ذکر است: بختیاری رئیس کمیته امداد در سفر به خلیل‌آباد پیش از نشست با مسئولین شهرستان طی بازدید از کارگاه خیاطی یکی از مددجویا کارآفرین و طرح اشتغال این نهاد از وی به‌خاطر ایجاد اشتغال برای 16 نفرو رضایتمندی از درآمد بالا تقدیر کرد.

انتهای پیام

۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰
تعداد بازدید : ۱۹۱
کد خبر : ۲,۳۲۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید