اخبار

مسئولین شهرستان حمایت کنند؛

گرانی مسکن، مشکل عمده مددجویان کمیته امداد بینالود(طرقبه شاندیز)

گرانی مسکن، مشکل عمده مددجویان کمیته امداد بینالود(طرقبه شاندیز)
رئیس کمیته امداد بینالود گفت: یکی از مشکلات عمده مددجویان ساکن در شهرستان بینالود( طرقبه شاندیز)ا گرانی زمین و اجاره بهای سنگین نسبت به مشهد است که همین امر زمینه ایجاد مشکلات بیشتری شده است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد اسماعیل قلیچی با اشاره به اینکه حدود ۲ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ نفر در شهرستان بینالود (طرقبه شاندیز) زندگی می‌کنند، ادامه داد: در این شهرستان ۹۸۵ خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند که ۷۰۰ خانوارآنها از یک یا چند خدمت این نهاد استفاده می کنند.
وی یکی از مشکلات عمده در شهرستان طرقبه شاندیز را گرانی زمین و اجاره بهای سنگین نسبت به مشهد دانست و افزود: در سال گذشته ۱۰ مورد ساخت مسکن و ۶۰ مورد هم تعمیرات صورت گرفت که دراین رابطه حمایت مسئولین شهرستان را می طلبد.
رئیس کمیته امداد بینالود درخصوص ایجاد اشتغال برای شهرستان طرقبه شاندیز اظهار کرد: کمیته امداد در سال ۹۷، با پرداخت ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای ۱۳۸ نفر ایجاد اشتغال کرد که وام قرض‌الحسنه بانکی از محل صندوق امداد ولایت تأمین شد. 
قلیچی از وجود روستای ۳ هزار ساله کنگ در این منطقه و حضور گردشگران داخلی و خارجی گفت و ادامه داد: این روستای تاریخی دارای ۴۳۲ خانوار با جمعیت هزار و ۴۰۰ نفری است که از این جمعیت 80 خانوار که بیشترشان سالمند هستند از خدمات کمیته امداد استفاده می کنند.
وی افزود: کمیته امداد در چهار سال گذشته در این روستا ۲۳ طرح اشتغال با استفاده از شیوه‌های بومگردی، دامداری، زنبورداری و خدمات اجرا کرده که خوشبختانه با موفقیت همراه بوده است.
رئیس کمیته امداد بینالود با بیان اینکه در حوزه مسکن، تعمیر و ساخت ۱۰ خانه توسط کمیته امداد برای مددجویان روستای کنگ انجام شده است، ادامه داد: باتوجه به اینکه قسمتی از روستای کنگ جدیداً گازکشی شده، کمیته امداد هزینه گازکشی ۱۱ خانوار را  تأمین کرده، ضمن اینکه انشعابات آب، برق و گاز مددجویان هم رایگان تحویل ایشان شده است.
قلیچی اظهار کرد: برای تعمیر خانه‌های روستایی ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به‌صورت وام بلاعوض و ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم به‌صورت وام معوض و برای ساخت سرویس بهداشتی و حمام هم ۳ میلیون تومان وام بلاعوض به سرپرستان خانوار اعطا می شود.
شایسته ذکر است: شهرستان بینالود (طرقبه شاندیز) به عنوان مناطق تفرجگاهی و تفریحی در در غرب مشهد مقدس قرار دارد.
انتهای پیام
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۰۱
تعداد بازدید : ۱۶۲
کد خبر : ۲,۳۵۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید