اخبار

با همکاری کمیته امداد؛

اولین دوره کارآفرینی خلاق روستایی برگزار شد

اولین دوره کارآفرینی خلاق روستایی برگزار شد
رئیس کمیته امداد اداره رضویه مشهد گفت: اولین دوره کارآفرینی خلاق (استارتاپ) ویژه جوانان روستایی به همت این اداره و با مشارکت و حضور روستاهای حومه مشهد مقدس برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید نعیم حسینی عنوان کرد: هدف از برگزاری این دوره فراهم کردن زمینه آموزش آشنایی با مشاغل مختلف و استعداد سنجی جوانان، آموزش و بکارگیری جوانان روستایی، کمک به پایداری روستاها و مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها است.
وی با اعلام اینکه در این دوره کارآفرینی خلاق جوانان شامل فرزندان مددجو و فرزندان اقشار نیازمند مستعد کار، حضور داشتند، بیان کرد: 11 گروه مشتمل بر 80 نفر به ارائه طرح و رقابت پرداختند که پس از داوری گروه های منتخب با اهدای جوایز معرفی شدند.
حسینی برگزاری این دوره را 3 روزه و مجری را کمیته امداد اداره رضویه مشهد دانست و ادامه داد: جوانان روستایی از بخش های رضویه، احمدآباد، تبادکان و اداره 3 مشهد حضور داشتند.
رئیس کمیته امداد اداره رضویه مشهد اعلام کرد: گروه اول با طرح پرورش الاغ از روستای منطقه تبادکان، گروه دوم با طرح سیسمونی نوزاد از روستای بخش احمدآباد و گروه سوم تولید رزین از روستای منطقه 3 مشهد موفق به کسب رتبه شدند که به ترتیب به این گروه ها 2 میلیون تومان، یک میلیون و 500 هزار تومان و یک میلیون تومان اهدا شد.
حسینی یادآور شد: در 6 ماهه امسال 30 طرح اشتغال با یک میلیارد تومان اعتبار از منابع داخلی کمیته امداد و بانکها اجرا شده است.

انتهای پیام

۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۹۳
کد خبر : ۲,۳۶۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید