اخبار

دوره آموزش ابریشم‌بافی ویژه مددجویان کمیته امداد کلات برگزار شد

دوره آموزش ابریشم‌بافی ویژه مددجویان کمیته امداد کلات برگزار شد
رئیس کمیته امداد کلات گفت: دوره آموزش ابریشم‌بافی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد به منظور اشتغالزایی با مشارکت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در شهرستان برگزار شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامحسین الیاسیان با اعلام اینکه اکنون در شهرستان کلات  بیش از 2 هزار و 300 خانوار با 4 هزار و 200  نفر جمعیت از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند، افزود: از ابتدای امسال تاکنون 39 طرح اشتغال با اعتبار نزدیک به 2 میلیارد تومان از منابع داخلی کمیته امداد و بانکها اجرا شده است.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون 137 نفر از مجریان طرح های خودکفایی تحت حمایت کمیته امداد کلات از آموزش های حوزه اشتغال در بخش های دامپروری و صنایع دستی بهره مند شده اند.
رئیس کمیته امداد کلات به اجرای طرح راهبری شغلی در این نهاد اشاره کرد و ادامه داد: در این بخش تاکنون 50 مجری به منظور دریافت تسهیلات بانکی معرفی شده و نسبت به تشکیل پرونده اقدام می کنند.
 با بیان اینکه دوره آموزش ابریشم‌بافی برای مددجویان کمیته امداد کلات برگزار شد، اظهار کرد: این دوره آموزشی در جهت فعال‌تر شدن این رشته‌ و ایجاد درآمد پایدار باتوجه به تفاهم نامه منعقد شده بین دو اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و کمیته امداد خراسان رضوی برگزار شد.
وی با اعلام اینکه این دوره آموزشی ابریشم‌بافی برای 17 نفر از مددجویان کمیته امداد در شهر زاوین یکماهه و به مدت ۱۸۰ ساعت برگزار شد، ادامه داد: یکی از ظرفیت‌های شهرستان کلات برای ایجاد اشتغال پایدار توجه به صنایع‌دستی است و مهمترین رشته‌های فعال و دارای ظرفیت برای اشتغالزایی رشته‌های گلیم‌بافی ، نواربافی، جاجیم‌بافی، البسه محلی و ابریشم‌بافی است.
شایسته ذکر است: شهرستان کلات در شمال مرکز استان و هم مرز با کشور ترکمنستان است.
انتهای پیام
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۶۴
کد خبر : ۲,۳۷۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید