اخبار

کمک 700 میلیون تومانی نیکوکاران به جشن عاطفه ها در سبزوار

رئیس کمیته امداد سبزوار گفت: همزمان با بازگشایی مدارس به منظور کمک به فراهم کردن زمینه تحصیل برای دانش آموزان نیازمند مردم سبزوار 700 میلیون تومان به برگزاری جشن عاطفه هاکمک کردند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد داورزنی با اعلام اینکه مرحله دوم جشن عاطفه ها با همکاری آموزش و پرورش، صدا و سیما، مراکز نیکوکاری، موسسات خیریه، وخیران در شهرستان با شعار «بارنگ مهر رؤیایی بسازیم» برگزار می شود، افزود: باتوجه به شرایط اقتصادی جامعه شرایط سختی برای تامین امکانات تحصیلی و آموزشی به طبقه ضعیف جامعه تحمیل شده است به همین دلیل در آستانه بازگشایی سال تحصیلی جدید مرحله دوم جشن عاطفه ها با هدف تامین نیازهای تحصیلی دانش آموزان نیازمند پیش‌بینی شده است.
 رئیس کمیته امداد سبزوار ادامه داد: اکنون در شهرستان 20 پایگاه در شهر، روستاهای پرجمعیت و مراکز نیکوکاری مستقر شده و کمک های نیکوکاران را جمع آوری می کند که در اسرع وقت بین نیازمندان توزیع می شود.
وی با تاکید بر اینکه امسال درصدد هستیم تا دانش آموزی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل نماند، افزود: کمک های جمع آوری شده در پایگاه ها کمیته امداد در اسرع وقت و بین دانش آموزان نیازمند و مددجو که از قبل شناسایی و تعین شده اند توزیع شده و یا توزیع می شود.
داورزنی اعلام کرد: به منظور جمع آوری کمک های مردمی برای تامین لوازم التحریر داشن آموزان بی بضاعت تاکنون 700 میلیون تومان  به صورت نقد و غیر نقد از طوی نیکوکاران جمع اوری شده است.
رئیس کمیته امداد سبزوار با بیان اینکه در شهرستان سبزوار از 53 هزار دانش آموز، هزار و 500 نفر آنها از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند، اعلام کرد: در زمینه های تأمین هزینه نوشت‌افزار و کتب درسی‌، تأمین پوشاک، تقویت بنیه تحصیلی، معرفی دانش‌آموزان به خوابگاه‌های شبانه‌روزی، کمک‌هزینه راه‌یابی به دانشگاه، تأمین لوازم آموزشی رشته‌های فنی‌ و حرفه‌ای، کمک‌هزینه ایاب‌وذهاب، توزیع بسته‌های لوازم‌التحریر، هزینه ثبت‌نام در مدارس و مشاوره تحصیلی  از داشن اموزان تحت پوشش، حمایت های مالی و معنوی می شود.
شایسته ذکر است: شهرستان سبزوار با ۱۲ هزار و ۵۰۰ خانوار در 230 کیلومتری غرب مشهد واقع شده است..

انتهای پیام

۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۴
تعداد بازدید : ۱۰۰
کد خبر : ۲,۳۹۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید