اخبار

حمایت کمیته امداد باخرز از 384 دانش آموز و دانشجو در سال تحصیلی 98-99

رئیس کمیته امداد باخرز گفت: در سال تحصیلی 98-99 از 384 دانش آموز و دانشجو با ارائه خدمات متفاوت و متناسب با رده تحصیلی حمایت های مالی و معنوی می کند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا جانبی درخصوص بازگشایی مدارس و آغاز فصل تحصیل علم گفت : اکنون این اداره به 327 دانش آموز و 57 دانشجو خدمات مختلف مانند پرداخت کمک هزینه تحصیلی، برگزاری دوره های آموزشی، اهدای سبدهای تحصیلی و برگزاری اردوهای تشویقی ارائه می کند.
وی به مشارکت های مردمی و برگزاری جشن عاطفه ها اشاره کرد و ادامه داد: مرحله دوم این جشن با حضور دانش آموزان در مدارس و در 10 مهرماه برگزار می شود.
جانبی با بیان کردن سخن امام خمینی(ره) مبنی بر «کار امداد مدد به حیات است، مدد به کار است، مدد به زندگی شرافتمندانه است» افزود: این نهاد فعالیت های متعددی را در برنامه کاری خود دارد که یکی از این امور واریز کمک معیشت  ماهیانه به حساب سرپرستان خانوار است تا با این اقدام بخشی از مشکلات این افراد مرتفع شود.
رئیس کمیته امداد باخرز سرفصل های مختلف کاری این نهاد را در حوزه های درمان، فرهنگی، تحصیلی، مسکن و ... دانست و افزود: اکنون 2700 خانوار با جمعیت5300 نفر مددجو از تمام خدمات کمیته امداد باخرز بهره مند هستند.
وی اعطای تسهیلات و برگزاری دوره های آموزشی قبل، حین و بعد از ازدواج را مطرح و عنوان کرد: در سال گذشته با مشارکت نیکوکاران و منابع داخلی کمیته امداد 115 سر ی جهیزیه با اعتبار 470 میلیون تومان به نوعروسان اهدا وآنان راهی خانه بخت شدند و خوشبختانه اکنون هیچ نوعروسی در نوبت دریافت جهیزیه نیست.
جانبی خرید مسکن را گران ترین خدمت کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت عنوان کرد و افزود: این اداره به منظور کمک به تامین مسکن مناسب مددجویان علاوه بر اعطای تسهیلات قرض الحسنه مبلغی را به صورت بلاعوض اعطا می کند.
وی اشتغالزایی و خودکفاشدن مددجویان را بخشی از توانمندسازی خانواده ها دانست و افزود: در سال گذشته 187 طرح با اعتبار چهار میلیارد و 100 میلیون تومان  ایجاد شد که امیدواریم با هفت میلیارد تومان اعتبار سهم خوبی در اشتغالزایی توسط این اداره فراهم شود.
شایسته ذکر است: شهرستان باخرز در 240 کیلومتری مرکز استان، حدود 16 درصد از خانوار آن شهرستان را تحت حمایت دارد.

انتهای پیام

۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴
تعداد بازدید : ۱۶۸
کد خبر : ۲,۴۱۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید