اخبار

پرداخت 88 درصد تسهیلات کارگشایی کمیته امداد فیروزه به زنان سرپرست خانوار

رئیس کمیته امداد فیروزه گفت: از ابتدای امسال تاکنون 88 درصد از اعتبارات تخصیص داده شده در بخش تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی به زنان سرپرست خانوار پرداخت شده است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس درودی با اعلام اینکه تسهیلات کارگشایی در بخش های ضروری زندگی مانند درمان، تحصیل ، ازدواج و ... به سرپرستان خانوار پرداخت می شود، افزود: تاکنون ۱۸۸ فقره وام کارگشایی با اعتبار 84 میلیون تومان از منابع داخلی این نهاد و بانکها به مددجویان تحت حمایت امداد پرداخت شده است .
وی با اعلام اینکه 88 درصد از تسهیلات کارگشایی به زنان سرپرست خانوار پرداخت شده است، بیان کرد: تسهیلات پرداختی به ۱۶۵ بانوی سرپرست خانوار  بوده که مشکلات آنها را مرتفع کرده است.
درودی افزود: کمیته امداد تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا بتواند سهمی در حل مشکلات مردم و بویژه مددجویان تحت حمایت داشته باشد که وام های کارگشایی خود راهی جهت حل مسائل است.
رییس کمیته امداد فیروزه با عنوان اینکه خدمات این نهاد در جهت کمک به زنان سرپرست خانوار است، افزود: در اولین گام برای احیای سنت فرت بافی 12 بانوی سرپرست خانوار ساکن در روستای سرده، اقدام کردند که برای  هریک از مجریان این طرح برای خرید دستگاه و نخ فرت بافی بعد از کلاس آموزش، تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.
شایسته ذکر است: شهرستان فیروزه در ۱۴۰ کیلومتری مشهد مقدس با ۸۵ درصد بافت روستایی به ۲ هزار و ۷۲۱ خانوار مشتمل بر پنج هزار و ۷۵ نفر خدمات ارائه می دهد.

انتهای پیام

۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۲
تعداد بازدید : ۶۹
کد خبر : ۲,۴۱۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید