اخبار

اهدای 240 بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند

اهدای 240 بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند
رئیس کمیته امداد سرخس از اهدای 240 بسته تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند ساکن در روستاهای بخش مرکزی شهرستان خبر داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا دادمحمدی با اشاره به قرار داشتن در اولین ماه بازگشایی مدارس گفت: اکنون این اداره به 650 دانش آموز نیارمند در تمام مقاطع تحصیلی و 65 دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد خدمات می دهد.
رئیس کمیته امداد سرخس اعلام کرد: به منظور کمک به فراهم کردن زمینه تحصیل برای 240 دانش آموز نیازمند در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول ساکن در روستاهای بخش مرکزی 14 میلیون و 400 هزار تومان اعتبار هزینه شد.
وی ادامه داد: این امر نیکوکارانه با مشارکت سازمان مردم نهاد( NGO) بهار مهرورزی و کمیته امداد انجام شد که تهیه و اهدای سبد تحصیلی توسط آن سازمان و معرفی دانش آموزان نیازمند با اولویت مناطق محروم بر عهده کمیته امداد بود.
دادمحمدی با عنوان اینکه 80 درصد از دانش آموزان مددجو از این سبدها بهره مند شده اند، بیان کرد: هر سبد تحصیلی توزیع شده 60 هزار تومان و شامل لوازم التحریر بود که به 217 دانش آموز دختر و 23 دانش آموز پسر اهدا شد.
رئیس کمیته امداد سرخس یادآور شد: اکنون در این شهرستان حدود سه هزار و ۲۰۰ خانوار معیشت بگیر با ۱۲ هزار نفر جمعیت از خدمات این نهاد بهره مند هستند که  شامل70 درصد روستایی و 30 درصد شهری می شوند.
شایسته ذکر است: شهرستان  مرزی سرخس در ۱۸۰ کیلومتری مشهد مقدس قرار داشته و با کشور ترکمنستان مرز مشترک دارد.

انتهای پیام

۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۵
تعداد بازدید : ۱۱۵
کد خبر : ۲,۵۳۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید