اخبار

درآمد زکات فرصت تحصیل را برای نیازمندان فراهم کرد

رئیس کمیته امداد و دبیر شورای زکات سبزوار گفت: از محل درآمدهای حاصل از جذب زکات بخشی از آن به منظور تهیه لوازم التحریر و فراهم کردن زمینه تحصیل هزینه شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا داورزنی با بیان اینکه اکنون این اداره در شهرستان حدود 1500 دانش آموز نیازمند تحت حمایت دارد، افزود: سبدهای تحصیلی از محل جذب زکات مستحبی و کمک نیکوکاران به دانش آموزان نیازمند در شهرستان اهدا شد.
وی با اشاره به اینکه هر سبد شامل نوشت افزار و کیف بوده است، اعلام کرد: 500 سبد تحصیلی به ارزش هر سبد 120 هزار تومان و ارزش کلی 60 میلیون تومان بین دانش آموزان نیازمند در تمام مقاطع تحصیلی با اولویت مناطق روستایی توزیع شد.
دبیر شورای زکات کمیته امداد سبزوار با اعلام اینکه 40 درصد از زکات جذب شده در منطقه روداب بوده است، گفت: با همکاری 21 مبلغ و 220 رابط روستایی در 6 ماهه نخست امسال یک میلیارد و 400 میلیون  تومان زکات جمع آوری شده است.
داورزنی میزان کمکهای نیکوکاران و خیران را به جشن عاطفه های امسال 700 میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: این کمکها به صورت نقدی و غیر نقدی جمع آوری و در کمترین زمان بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.
شایسته ذکر است: اکنون در شهرستان سبزوار 53 هزار دانش آموز در حال تحصیل هستند که 1500 نفر آنها از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.

انتهای پیام

۲۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۱۳
تعداد بازدید : ۴۲
کد خبر : ۲,۵۴۱

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید