اخبار

محرومان اولویت اول در هزینه کرد درآمد زکات

دبیر شورای زکات سبزوار گفت: اولین اولویت هزینه کرد زکات، امور محرومان است به طوری که 98 درصد از زکات جمع آوری شده در امور محرومان و 2 درصد در امور عمرانی هزینه شده است.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا داورزنی از رشد قابل توجه میزان جذب زکات در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه خبر داد و افزود: در نیمه نخست امسال یک میلیارد و 400 میلیون تومان زکات در بخش های واجب، مستحب و فطره جمع آوری شده است که این رقم در مدت مشابه سال  گذشته یک میلیارد و 100 میلیون تومان بود.
رئیس کمیته امداد سبزوار به همکاری 21 مُبلغ و 220 رابط روستایی اشاره کرد و ادامه داد: 40 درصد از زکات جذب شده مربوط به منطقه روداب است به طوریکه مردم این منطقه برخلاف مشکلات اقتصادی کمک به هم نوعان خود را نه‌تنها فراموش نکردند بلکه حضور پررنگ‌تری داشتند.
وی با اعلام اینکه زکات جذب شده در هر محل در همان محل هزینه می شود، بیان کرد: امور درمان، کمک جهیزیه، امور تحصیلی، معیشت و مسکن مددجویان و نیازمندان از جمله موارد هزینه شده در امور محرومان است .
داورزنی با تقدیر از همراهی مردم نوعدوست و نیک اندیش سبزوار خاطر نشان کرد: ارتباط چهره به چهره مسئولان زکات با خیّران وکشاورزان ،تشکیل جلسات شورای زکات شهرستانها با حضور امام جمعه وفرماندار و...از جمله برنامه های موثر در جمع آوری زکات بوده است. 
شایسته ذکر است: از9 قلم موارد وجوب در زکات، تنها گندم و جو اقلام موجود زکات واجب در شهرستان سبزوار است.

انتهای پیام

۳۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۲
تعداد بازدید : ۶۴
کد خبر : ۲,۵۴۹

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید