اخبار

اهدای 3 تن گوجه فرنگی به عنوان زکات مستحبی

رئیس کمیته امداد سرخس از اهدای 3 تن گوجه فرنگی به عنوان زکات مستحبی بین ساکنین دهستان خانگیران شهرستان خبر داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا دادمحمدی گفت: میزان جذب زکات در شهرستان 500 میلیون تومان تعیین شده بود که تاکنون 350 میلیون تومان آن جمع آوری و با اولویت محرومان هزینه شده است.
رئیس کمیته امداد سرخس به مشکلات اقتصادی و تورمهای موجود در جامعه اشاره داشت و افزود: اکنون 60مُبلغ و رابط روستایی با این اداره همکاری دارند که  میزان پرداخت زکات حاکی از این است که مردم در کمک به هم نوعان خود از یکدیگر پیشی میگیرند و نیازمندان را فراموش نمی کنند.
دادمحمدی با بیان اینکه شهرستان سرخس از زکات واجب فقط گندم، جو و گوسفند دارد، اشاره کرد: یکی از مودیان نیکوکار 3 تن گوجه فرنگی را با ارزش 6 میلیون  تومان جهت توزیع بین نیازمندان ساکن در دهستان خانگیران به کمیته امداد اهدا کرد.
وی ادامه داد: همچنین این نیکوکار اهدای 2 تن زکات مستحبی سیب زمینی و مقداری وجوه نقدی را به کمیته امداد انجام داد.
دادمحمدی با اعلام اینکه اولویت هزینه کرد زکات با محرومان و سپس با امور عمرانی است، ادامه داد: زکات جذب شده در هر محل در همان محل هزینه می شود که رسیدگی درامور درمان، کمک جهیزیه، امور تحصیلی، معیشت و مسکن مددجویان و نیازمندان از جمله موارد هزینه شده در امور محرومان است .
رئیس کمیته امداد سرخس یادآور شد: اکنون در این شهرستان حدود سه هزار و ۲۰۰ خانوار معیشت بگیر با ۱۲ هزار نفر جمعیت از خدمات این نهاد بهره مند هستند که  شامل۷۰ درصد روستایی و ۳۰ درصد شهری می شوند.
شایسته ذکر است: شهرستان  مرزی سرخس که در همسایگی با کشور ترکمنستان مرز مشترک قرار دارد  در در ۱۸۰ کیلومتری مشهد مقدس است.
انتهای پیام
۴ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵
تعداد بازدید : ۱۶۷
کد خبر : ۲,۵۵۸

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید