اخبار

در نیمه نخست امسال جذب شد؛

پرداخت 360 میلیون تومان زکات در شهرستان خلیل آباد

رئیس کمیته امداد خلیل آباد گفت: در نیمه نخست امسال 360 میلیون تومان زکات در شهرستان خلیل آباد جذب و با اولویت امور محرومان و نیز امور عمرانی هزینه شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا حسین پور با اعلام این خبر افزود: پیش بینی میزان جذب زکات برای امسال در شهرستان خلیل آباد 840 میلیون تومان است که میزان جذب در 6 ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشد 30 درصدی برخورداراست.

وی با اعلام اینکه جذب زکات در 6 ماهه دوم سال با توجه به برداشت محصولات باغی و زارعی بیشتر پیگیری می شود، ادامه داد: امیدواریم در این مدت به میزان قابل توجه جذب زکات دست پیدا کنیم که در این جهت نیز دعوت های عمومی ودیدارهای حضوری صورت می گیرد.
دبیر شورای زکات خلیل آباد به اجرای طرح آزمایشی جذب و هزینه کرد زکات در سه روستای شهرستان اشاره کرد و افزود: در این طرح سه روستا انتخاب شده اند تا زکات آنها در بخش های اشتغال و خودکفایی هزینه شود و زمینه آبادانی را فراهم کند.
وی با اشاره به قانون پرداخت زکات مصوبه سال 88 توسط مجلس شورای اسلامی افزود: زکات جذب شده با اولویت محرومان و در بخش های مختلف زندگی آنها شامل معیشت، امور درمانی، تامین مسکن نیازمندان، تحصیل و جهیزیه هزینه شد.

انتهای پیام

۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۰۱
تعداد بازدید : ۵۴
کد خبر : ۲,۵۷۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید