اخبار

همکاری فرماندار خواف با کمیته امداد

فرماندار خواف به منظور همکاری با کمیته امداد در بخش های اشتغال، زکات و مشارکت های مردمی قول همکاری داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرماندار خواف در بازدید سرزده از کمیته امداد و دیدار با کارکنان این اداره گفت: فرمانداری به منظور کمک به جامعه نیازمندان و کاهش فقر در بخش های اشتغال، زکات و مشارکت های مردمی با کمیته امداد آمادگی دارد.
حسین سنجرانی با بیان اینکه در بخش مشارکت های مردمی نیازمند به همکاری همه جانبه دستگاه ها هستیم، افزود: باتوجه به وجود معدن سنگان در این شهرستان کمک های این مجموعه به نیازمندان، از این پس به کمیته امداد تخصیص داده می شود.
وی از زکات به عنوان درآمد اسلامی به نفع اقشار نیازمند یاد کرد و ادامه داد: به بخشداری ها و دهیاری ها تفویض اختیار داده می شود تا در بخش جذب زکات با برگزاری جلسات با کمیته امداد همکاری لازم را داشته باشند.
فرماندار خواف اشتغال را یکی از عوامل کاهش مهاجرت و به ویژه مهاجرت روستاییان به شهرها دانست و افزود: به منظور سهولت بخشی به روند پرداخت تسهیلات بانکی و ضمانتهای لازم در بخش اشتغال مددجویان جلساتی با بانکهای عامل برگزار می شود تا در خصوص موارد ذکر شده همفکری لازم صورت گیرد و راه حل مناسبی ارائه شود. 
همچنین در این دیدار، رئیس کمیته امداد خواف ضمن تشکر از همکاری خیران و نیکوکاران با این اداره گفت: در 7 ماهه امسال مودیان 734 میلیون تومان به عنوان زکات و 290 میلیون تومان به عنوان مشارکت های مردمی به کمیته امداد پرداخت کرده اند.
حمید جعفری میزان اشتغال ایجاد شده در هفت ماهه امسال را نیز  98 شغل با  یک میلیارد و 758 میلیون تومان اعتبار از منابع داخلی کمیته امداد و بانکها عنوان کرد.
وی یادآور شد: اکنون کمیته امداد در شهرستان مرزی خواف به حدود 6500 خانوار با جمعیت 19 هزار نفر خدمات ارائه می دهد.
انتهای پیام
۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۰۸
تعداد بازدید : ۱۳۱
کد خبر : ۲,۵۸۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید