اخبار

در قطب تولید زعفران جهان صورت گرفت؛

درآمد 577 میلیون تومان مددجویان تربت حیدریه از کشت زعفران

درآمد 577 میلیون تومان مددجویان تربت حیدریه از کشت زعفران
رئیس کمیته امداد تربت حیدریه گفت: مددجویان کمیته امداد تربت حیدریه سال گذشته با تولید110 کیلوگرم زعفران 577 میلیون تومان درآمد کسب کردند.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس ترکمان زاده با اعلام اینکه پیش بینی می شود این رقم افزایش یابد، افزود: کمیته امداد تربت حیدریه از سال 93 تاکنون 83 طرح فعال کاشت- داشت و برداشت زعفران اجرا کرده که 28 مورد از این طرح ها در سال جاری ایجاد شده است.
وی بیان کرد: امسال ایجاد 28 طرح اشتغال زایی در بخش زعفران کاری با 759 میلیون تومان اعتبار برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد تربت حیدریه اجرا شده است.
رئیس کمیته امداد تربت حیدریه اظهار کرد: اکنون 15 هکتار زمین زیر کشت محصول زعفران قرار دارد و در طرح زعفران کاری، کمیته امداد به صورت مشارکتی با مددجو زمینه اشتغال را فراهم کرده است به طوری که تامین زمین با مددجو و تامین پیاز زعفران، آبیاری و بسته بندی و فرآوری با کمیته امداد است.
وی با اشاره به اینکه زعفران کاران ساکن روستا هستند و زمان برداشت این محصول فصل پاییز است، یادآور شد: مجریان این طرح در سایر فصول سال به کشاورزی و دامپروی اشتغال دارند.
ترکمان زاده اعلام کرد:  کمیته امداد تریت حیدریه به عنوان قطب جهانی تولید زعفران است و این اداره در این شهرستان به منظور رونق بخشیدن به کشت محصول زعفران 40 درصد تسهیلات اشتغال را به مددجویان شهری و 60 درصد را به مددجویان روستایی تخصیص داده است.
شایسته ذکر است: 4 هزار و 351 خانوار شهری مشتمل بر هفت هزار و 532 و پنج هزار و 7 خانوار روستایی مشتمل بر و 8410 نفر از خدمات کمیته امداد تربت حیدریه بهره مند هستند.

انتهای پیام

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰
تعداد بازدید : ۱۱۷
کد خبر : ۲,۵۸۴

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید