اخبار

اولویت برنامه های کمیته امداد؛ اشتغال، مسکن و جذب مشارکت های مردمی است

اولویت برنامه های کمیته امداد؛ اشتغال، مسکن و جذب مشارکت های مردمی است
رئیس کمیته امداد زاوه اولویت های کاری و فعالیتهای آن اداره را توسعه اشتغال، رفع مشکل مسکن مددجویان و جذب مشارکت های مردمی عنوان کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مهدی عبدی درجلسه شورای اداری شهرستان با اشاره به اینکه توجه ویژه به اشتغال روستایی مدنظر این اداره است، افزود:  امسال برای اشتغالزایی در روستا سه میلیارد و 414 میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شد که به این منظور 161 طرح در سامانه کارا ثبت شده است.

وی ادامه داد: اکنون 18 هزار و 500 راس دام سبک، 370 راس دام سنگین، 6000 مرغ بومی و 16 هزار مرغ گوشتی با تسهیلات اشتغال کمیته امداد مدیریت می شوند که به این منظور کمیته امداد سهم خوبی در تولید گوشت و فراورده های دامی دارد.
 وی مسکن را اولویت بعدی دانست و افزود: ساخت و تامین 120 باب مسکن در دستور کار قرار دارد که به این منظور عملیات ساخت 60 باب مسکن شروع شده است.
عبدی، به حوزه مشارکت های مردمی اشاره کرد و ادامه داد: با استفاده از ظرفیت های مختلف خوشبختانه انفاق رشد خوبی داشته است.
وی به پرداخت زکات مستحبی اشاره داشت و افزود: در اقدامی نو مرغداری های فعال در شهرستان پس از جوجه کشی 100 رأس جوجه را در قالب زکات به کمیته امداد اختصاص می دهند.
رئیس کمیته امداد زاوه با اشاره به اینکه درصدد ارائه خدمات مطلوب مددجویان هستیم، یادآور شد: در این اداره روزانه به طور میانگین به 88 تا 110 نفر مراجعات ارائه خدمت می کنیم.
جلسه شورای اداری شهرستان زاوه با حضور مهندس آسوده مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی که جهت بررسی عملکرد و خدمات دهی کمیته امداد آن شهرستان و دیدار با امام جمعه ، سرکشی از طرحهای اشتغال ، مسکن و مراکزنیکوکاری طی یک روز به زاوه سفر کرده بود برگزار شد.

انتهای پیام

۳ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۸
تعداد بازدید : ۷۲
کد خبر : ۲,۶۷۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید