اخبار

مهربانی هایی که کلبه های 40خانواده سبزواری را گرم کرد

مهربانی هایی که کلبه های 40خانواده سبزواری را گرم کرد
رئیس کمیته امداد سبزوار گفت: همزمان با فصل سرما و برودت هوا 40 دستگاه بخاری گازسوز از محل درآمدهای زکات تهیه و بین مددجویان تحت حمایت توزیع شد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد داورزنی با اعلام این خبر که در 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته در بخش زکات با رشد 20 درصدی مواجه بودیم، افزود: ارزش این تعداد بخاری توزیع شده بین نیازمندان 24 میلیون تومان برآورد می شود که با مشارکت مودیان نیکوکار زکات و درآمد حاصل از این بخش خریداری و توزیع شد.
وی با بیان اینکه زکات جمع آوری شده توسط کمیته امداد با اولویت هزینه کرد در بخش محرومین است ادامه داد: این بخاری ها در روستای دهنه سنگکلیدر بخش مرکزی سبزوار که به تازگی از نعمت گاز برخوردار شده اند، توزیع شد.
داورزنی از جمع آوری یک میلیارد و 700 میلیون زکات در شهرستان سبزوار خبر داد و اظهار کرد: 98 درصد از زکات در بخش محرومان و فقط 2 درصد در امور پروژه های عام المنفعه هزینه شده است که امور محرومین شامل بخش های درمانی، معیشت، کمک هزینه خرید جهیزیه و تحصیل و امور عمرانی شامل ساخت مسجد و حسینیه می شود.
وی با اعلام اینکه 40 درصد زکات جمع آوری شده مربوط به بخش روداب است، ادامه داد: این بخش دارای محرومیت بالایی است اما مردم آن در ادای فریضه دینی بسیار معتهد و معتقد هستند.
داورزنی یادآور شد:21 مُبلغ و 220 رابط روستایی در امر ترویج و احیای فریضه زکات با این کمیته امداد سبزوار همکاری دارند.
شایسته ذکر است: اکنون 11 هزار 500 خانوار با جمعیت 24 هزار نفری تحت حمایت خدمات کمیته امداد سبزوارهستند.

انتهای پیام

۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۸:۰۹
تعداد بازدید : ۷۰
کد خبر : ۳,۰۰۷

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید